- 5% Doprava zadarmo

3852

769,50 € s DPH

810 €

40,50 € s DPH (5%)


ks

Teplovzdušná krbová vložka s atypickým prevedením ohniska na výšku, ktoré umožňuje túto krbovú vložku použiť do rozmerovo menších obstavieb.
viac >>

Pridať medzi obľúbené produkty Poslať správu kamarátovi Tlačiť

 

Teplovzdušná krbová vložka s atypickým prevedením ohniska na výšku, ktoré umožňuje túto krbovú vložku použiť do rozmerovo menších obstavieb. 

Jedná sa momentálne o najlacnejšiu krbovú vložku s "ozajstným" externým prívodom vzduchu (CPV) v našej ponuke. 

V tej sú síce aj lacnejšie krbovej vložky (napr. Uniflam), ktoré majú v názve "s externým prívodom vzduchu", avšak jedná sa iba o primárny vzduch, ktorý je využívaný iba v začiatku kúrenia. Ostatné vzduchy sú do ohniska ďalej privádzané z interiéru. 

Ak tak potrebujete krbovú vložku s externým prívodom vzduchu, kedy bude všetok vzduch pre horenie privádzaný z exteriéru, je táto krbová vložka najlacnejším variantom. 

Ohnisko je opatrené šamotom, ktorý plní ako ochrannú, tak akumulačnú funkciu.  

Veľmi solídna je tiež účinnosť spaľovania 81%, ktorá zaistí nízke emisie a čisté spaľovanie. 

Jedinou nevýhodou tejto krbovej vložky je absencia krycieho rámčeku, ktorý by zakryl nutnú dilatačnú medzeru medzi obstavbou a korpusom krbovej vložky.

 

Naše skúsenosti so značkou Haas+Sohn: 

 
Na značke Haas+Sohn veľmi oceňujeme jej servisnú sieť. Ako jeden z mála rieši tento výrobca prípadné závady výjazdom svojho technika, ktorý závadu na mieste opraví. V prípade ľahších závad typu prasknutého šamotu, či skla sa zasiela nový diel poštou.
 
Produkty od tohto výrobcu sa vyznačujú kvalitným spracovaním za rozumnú cenu.

Výkon
7 kW
Účinnosť
81 %
Externý prívod vzduchu
áno
Priemer dymovodu
160 mm
Hmotnosť
120 kg
Presklenie
čelné rovné
Regulačný rozsah
2,4 - 7,5 kW
Bezroštové spaľovanie
nie
Integrovaná klapka
nie
Minimálny ťah komína
12 Pa
Otváranie nahor
nie
Pánty dvierok
vľavo
Výrobca
Haas+Sohn
Ktoré vložky odporúčame a prečo?

Ktoré vložky odporúčame a prečo?

22. 03. 2017

Na našom trhu sa vyskytuje veľká kopa našich i zahraničných výrobcov a orientácia tak pre človeka do problematiky nezasväteného nemusí byť jednoduchá. 

Za dlhú dobu, po ktorú sa zaoberáme predajom a stavbou krbov, môžeme našim zákazníkom z nášho širokého sortimentu odporučiť krbovej vložky od výrobcov, s ktorými máme dlhodobo dobré skúsenosti, pozitívnu odozvu od našich zákazníkov a ktoré používame aj pri našich praktických realizáciách krbových obstavieb.....viac >>

Prečo externý prívod vzduchu?

Prečo externý prívod vzduchu?

19. 03. 2017

U moderných a rekonštruovaných domov s kvalitnými plastovými či drevenými oknami a dverami nastáva jeden zásadný problém. Priestor bytu je prostredníctvom okien a dverí natoľko dobre utesnený, že procesu horenia paliva v krbovej vložke či kachliach sa nedostáva dostatočné množstvo vzduchu, ktorý je pre spaľovanie potrebné.....viac >>

Voľba výkonu teplovzdušné vložky

Voľba výkonu teplovzdušné vložky

19. 03. 2017

Všeobecne platí, že by krbová vložka mala pokryť tepelné straty v priestore, ktorý má vykurovať. Základným parametrom, ktorý je pre správnu voľbu výkonu vložky najdôležitejši, sú teda tepelné straty. V prípade nových domov je výpočet tepelných strát súčasťou projektu stavby. Pokiaľ sa jedná o staršie alebo rekonštruované domy.....viac >>

Kontaktujte nás!