Na tejto stránke uvádzame niekoľko podrobných návodov pre stavbu krbu svojpomocne. Všetky návody boli vytvárané s ohľadom na momentálne platné normy a s ohľadom na požiadavky výrobcov krbových vložiek pre ich obstavanie.

Ako stavebný materiál boli v týchto prípadoch zakreslené kalciumsilikátové dosky Skamotec, či Silca, ktoré možno považovať za stavebno izolačný materiál s dostatočnou tepelnou odolnosťou. Tieto dosky je v prípade záujmu možné nahradiť izolačnými doskami Thermax Eco.


Ak Vám žiadny z nami prezentovaných návodov nevyhovuje a potrebovali by ste návod podľa vlastných potrieb upraviť, ponúkame vám vytvorenie individuálneho návodu na mieru, ktorý vychádza z Vašej dispozície. Túto službu momentálne ponúkame zadarmo a je podmienená iba odberom kompletného potrebného materiálu na stavbu krbu (vrátane krbovej vložky).


V prípade, že by ste mali o túto službu záujem, odporúčame si najskôr nechať spracovať 3D návrh, ktorého súčasťou je aj cenová ponuka na kompletnú potrebný materiál (ceny vychádzajú z cien v našom e-shope).


Tu nájdete niekoľko referencií od zákazníkov, ktorým sme vytvorili 3D návrh a následne tiež individuálny návod na mieru. Všetky krby boli postavené svojpomocne. V popise vidíte zvolenú krbovú vložku, aj cenu kompletného potrebného materiálu pre postavenie krbu.