28,90 €

Skladom
ks

MINIMÁLNY ODBER 5 KUSOV (je možné kombinovať s doskami iných hrúbok) viac

Výrobca: ScamolKód produktu: SKT40Doprava a platba

SKAMOTEC 225

MINIMÁLNY ODBER 5 KUSOV (je možné kombinovať s doskami iných hrúbok)

Dosky Skamotec 225 sú veľmi obľúbeným stavebným materiálom predovšetkým pri stavbe krbu. Svoje využitie nájdu tiež pri izolácii tepelne namáhaných miest, ako napr. akumulačných stavieb, komínov, prestupov strechou a pod.

Vynikajú veľmi vysokou pevnosťou, relatívne nízkou prašnosťou a celkovo veľmi dobrú súdržnosťou. Z dosiek sa neuvoľňujú žiadne pevné ani plynné časti. Sú ľahké, pevné a ľahko opracovateľné bežným náradím na drevo.

Dosky majú najvyššiu teplotu použiti 1000°C a nepoužívajú sa v miestach s priamym kontaktom s plameňom, ani v miestach viac mechanicky namáhaných.

PENETRÁCIA

Pre zníženie nasiakavosti a elimináciu prašnosti je nutné povrch dosiek penetrovať. Pre penetráciu odporúčame univerzálnu silikátovu penetráciu Silaterm SILAPEN so zvýšenou tepelnou odolnosťou. Spotreba penetrácie je cca jedno 5l balenie na 10 ks dosiek SKAMOTEC.

Dosky je potreba napenetrovať z vonkajšej aj z vnútornej strany. Z vnútornej strany sa dosky penetrujú preto, lebo pri prevádzke krbovej vložky dochádza vnútri ovestavby k veľmi intenzívnemu prúdeniu konvekčného vzduchu, ktorý so sebou strháva prachové častice. Penetráciou vnútorného priestoru obstavby prašnosť dosiek úplne vymizne.

Na vonkajšiu stranu sa používa penetrácia z dôvodu potreby zníženia nasiakavosti dosiek, aby nedochádzalo k veľmi rýchlemu odsatie vody z mált, omietok a lepidiel, a aby tieto mali dostatok času na správnu chemickú reakciu ich zložiek s vodou.

   

REZANIE

Na rezanie dosiek SKAMOTEC je možné použiť bežné obrábacie nástroje na drevo. Do dosiek je možné bez problémov vŕtať, brúsiť je pomocou rašple, či vytvárať otvory pomocou priamočiarej píly. Každý rez je nutné samozrejme napenetrovať.

   

LEPENIE

Na lepenie dosiek Skamotec 225 doporučujeme univerzálne kachliarskej lepidlo Silaterm. Spotreba lepidla je zhruba jedno vedro (6kg) na 10 dosiek Skamotec.

   


KONEČNÁ ÚPRAVA

Po vymurovaní obstavby sa na povrch dosiek natiahne pomocou murárskeho hladidla tenká vrstva kachliarskej malty White 600, do ktorej sa ešte za mokra vtlačí kachliarska sieťka. Pred zavädnutím sa na takto pripravený podklad nanesie ešte jedna vrstva kachliarske malty.

Po zaschnutí je možné na takto pripravený podklad naniesť buď konečnú finálnu omietku, alebo nalepiť obklad.

   

   Ukážky stavieb konštrukcií krbov postavených z dosiek Skamotec

     

Parametre
Maximálna prevádzková teplota 1000 °C
Merná hmotnosť 225 kg/m3
Pevnosť v ohybe (lámavosť) 1,4 Mpa
Pevnosť v tlaku 2,8 Mpa
Rozmer 1000 x 610 mm
Únosnosť v žaru min 950 °C
Ztráta žíháním 1100 °C max 12%