23 €

Skladom
ks

Jedná sa o materiál, ktorý sa používa pre sálavý typ krbu. Tieto dosky sa po krátkom čase krásne prehrejú a teplo tak do priestoru sála cez celý povrch obstavby. Vďaka svojej objemovej hmotnosti cca 1000 kg/m3 má obstavba z týchto materiálov tiež nezanedbateľný akumulačný efekt. viac

Výrobca: Průmyslová keramikaKód produktu: Mg100/30Doprava a platba

SILAPOR MG 1000

Jedná sa o materiál, ktorý sa používa pre sálavý typ krbu. Tieto dosky sa po krátkom čase krásne prehrejú a teplo tak do priestoru sála cez celý povrch obstavby. Vďaka svojej objemovej hmotnosti cca 1000 kg/m3 má obstavba z týchto materiálov tiež nezanedbateľný akumulačný efekt.Pre väčšiu pevnosť sú dosky vystužené špeciálnou perlinkou v sile 30 mm. Dosky sú vyrobené z čisto prírodných surovín Liaporu (pálenej hliny) s prídavkom magnezitu (povrchovo ťažená hornina). Vďaka svojej pevnosti možno dosky obkladať aj ťažkými prvkami (prírodný kameň a pod.).

SILAPOR MG 1000 je vyvinutý aj pre krby bez mriežok, teda hypokausty. Pre zvýšenie akumulačnej schopnosti doporučujeme krbové vložky s akumulačnými prvkami (prstence, bočné a zadné sady). Tepelnou energiu vytvorenú v takomto krbu je možné lepšie rozložiť v čase a tým získať výhodu akumulačného krbu.

 Na lepenie tvaroviek SILAPOR MG 1000 odporúčame lepidlo White 600. Toto lepidlo možno tiež použiť ako nosnú vrstvu pre kachliarskou perlinku.

 

PRÁCA S DOSKAMI SILAPOR MG 1000

Pre prácu s doskami SILAPOR MG 1000 je možné použiť bežné nástroje, ako murárske hladidlo, špachtľ a pod. Práca s týmito doskami je podobná ako práca s pórobetónom (Ytongom).

   

REZANIE

Na rezanie odporúčame použiť bežné nástroje na drevo. Odporúčame však vidiovÚ pílu na pórobetón (Ytong), alebo uhlovú brúsku s kotúčom na kameň.
   


LEPENIE

Na lepenie dosiek Silaterm MG 1000 odporúčame použiť lepidlo Silaterm White. Toto lepidlo je k dispozícii buď v 10 kg sáčku, alebo v 20 kg vreci.

   

   


POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Povrchová úprava obstavby z dosiek SILAPOR MG 1000 je podobná, ako u klasického muriva. Najskôr sa na povrch obstavby nanesie vrstva kachliarskej malty White 600, do ktorej sa ešte za mokra vtlačí sieťka. Ešte pred zavädnutím sa na povrch nanesie druhá vrstva. Na takto pripravený povrch možno naniesť buď finálna omietka, alebo nalepiť obklad.

   

Parametre
Objemová homotnosť 1 000 kg/m3
Pevnosť v tlaku 7,2 MPa
Tepelná odolnosť 500°C
Tepelná vodivosť pri 200°C 1,15 W/mk