8 €

Skladom
ks

SILAPOR je ideálnym materiálom pre murovanie klasických teplovzdušných krbov. Krby vystavané zo SILAPORU sa oproti kozubom z izolačných dosiek ľahko prehrievajú. Časť tepelnej energie teda krb odovzdáva zdravým sálaním. Nejedná sa však o plnohodnotný sálavý akumulačný materiál. viac

Výrobca: Topsi s.r.o.Kód produktu: Sp70 nDoprava a platba

SILAPOR

SILAPOR je ideálnym materiálom pre murovanie klasických teplovzdušných krbov. Krby vystavané zo SILAPORU sa oproti krbom z izolačných dosiek ľahko prehrievajú. Časť tepelnej energie teda krb odovzdáva zdravým sálaním. Nejedná sa však o plnohodnotný sálavý akumulačný materiál.

SILAPOR má objemovú hmotnosť 750 kg/m3. Je veľmi pevný a tvarovo stály. K dispozícii je rozmanitá škála rôznych stavebných prvkov, ktoré dovoľujú projektovať presné a zaujímavé stavby. Možno ho bez obáv obkladať ťažšími obklady.


Na lepenie tvaroviek Silapor odporúčame lepidlo Silaterm White.SPRACOVANIE

Na spracovanie Liaporu možné používať aj bežné nástroje na drevo. Na rezanie odporúčame používať vidiovú pílu, či kotúč na kameň v uhlovej brúske, ale možno rezať aj bežnú pílou na drevo,

   

LEPENIE

Na lepenie doporučujeme používať kachliarskej lepidlo White 600. To ponúkame v balení buď v 10 kg vrecka, či v 20 kg vreci.

   


KONEČNÁ ÚPRAVA

Konečná úprava v prípade obstavby s Liaporu je podobná, ako u ktoréhokoľvek ostatného muriva. První vrstvu odporúčame zhotoviť nanesením tenkej vrstvy kachliarskej malty White 600, do ktorej sa ešte za mokra vtlačí kachliarska sieťka. Ešte pred zavädnutím sa na takto pripravený povrch nanesie druhá vrstva kachliarskeho lepidla.