31 €

Skladom
ks

Zloženie tvaroviek RELAX je špeciálne naladené pre stavbu akumulačných krbov. Krby z RELAXU naakumulujú veľké množstvo tepelnej energie, ktorú ďalej veľmi rýchlo odovzdávajú do vykurovaného priestoru sálaním. viac

Výrobca: Průmyslová keramikaKód produktu: Rd100/50Doprava a platba

AKUMULAČNÉ TVAROVKY RELAX

Akumulačné tvarovky RELAX sa používajú predovšetkým pre stavby akumulačných krbov, či hypokaustov.

RELAX disponuje objemovou hmotnosťou 1350 kg/m3. Tento objem už zaručuje zaujímavé akumulačné schopnosti (mernú tepelnú kapacitu). Pre maximálnu rýchlosť odovzdávani tepelnej energie (tepelná vodivosť) je do RELAXU vo veľkej miere pridávaný mletý grafit. Tento prírodný minerál tvori v tvarovke sieť, ktorá rovnomerne a rýchlo distribuuje tepelnú energiu tvarovkou.

Materiál je veľmi pevný. Možno ho čímkoľvek obkladať.

PRÁCE S RELAXOM

Pri práci s akumulačnými tvarovkami RELAX nebudete potrebovať žiadne špeciálne nástroje. Postup stavby je podobný, ako by ste stavali z bežných materiálov. Pri práci budete potrebovať uhlovú brúsku, zdednické hladidlo, špachtľu a miešadlo pre namiešanie lepidla.

 REZANIE

Na rezanie akumulačných tvaroviek Relax odporúčame použiť diamantový kotúč a uhlovú brúsku.

 LEPENIE

Na lepenie akumulačných tvaroviek RELAX sa používa kachliarske lepidlo WHITE 600. To je k dispozícii buď v 10 kg sáčkoch, alebo v 20 kg vreci.

 


KONEČNÁ ÚPRAVA

Po vymurovaní obstavby sa na povrch dosiek natiahne pomocou murárskeho hladidla tenká vrstva kachliarskej malty White 600, do ktorej sa ešte za mokra vtlačí kachliarska sieťka. Pred zavädnutím sa na takto pripravený podklad nanesie ešte jedna vrstva kachliarske malty.

Po zaschnutí je možné na takto pripravený podklad naniesť buď konečnú finálnu omietku, alebo nalepiť obklad.


 

 

Parametre
Hmotnosť 18 kg
Objemová homotnosť 1350 kg/m3
Pevnosť v tlaku 7,5 Mpa