Doprava zadarmo
Spresnite výber produktu
Biely vymývanýBielo-sivý vymývanýČerveno-bielý vymývaný
Oceľová - čiernaOceľová - douzovacíNádstavba - QuatroNerezMeď

1 038 €

Skladom
ks

Ak máte pre záhradný krb vyčlenený rohový priestor väčších rozmerov, iste oceníte ponuku rohovej zostavy. viac

Výrobca: NormanKód produktu: 0201..102030DDoprava a platba

Norman - Atlantik rohová zostava

Ak máte pre záhradný krb vyčlenený rohový priestor väčších rozmerov, iste oceníte ponuku rohovej zostavy záhradného krbu vychádzajúce z koncepcie typu krbu Atlantik s upravenou pracovnou doskou a obohatenou o bočné stoly a základové dosky v zodpovedajúcom prevedení. Záhradný krb Atlantik v rohovej zostave možno vybaviť rôznymi typmi striech vrátane strechy s udiarňou. Získate tak priestranný záhradný krb s udiarňou.

Vhodným doplnkom každe záhrady a nevyhnutnou potrebou každe dokonale párty sa poslednou dobou stáva záhradný krb. Záhradný krb nie je, tak ako bežné u plechové či liatinové grily, len zariadením na prípravu pokrmov, ale aj efektným detailom a centrálnym prvkom každého záhradného posedenia. Firma Norman sa snaží ponukou svojich výrobkov prispieť tým najlepším v tomto odbore. Záhradné krby Norman sú určené pre grilovanie na záhrade s použitím dreveného uhlia, prípadne drobných kusov dreva.

Použité kvalitné materiály zaručujú dokonalú odolnosť voči teplu aj poveternostným vplyvom. Všetky modely sú také konštrukcie, aby boli ľahko zostaviteľné aj bez odborných znalostí a bez zvláštneho náradia či materiálov. Každy krb sa dostane k zákazníkovi v rozloženom stave na nevratné palete, zabalený v ochrannej fólii a s návodom na montáž a použitie. Štandardnou výbavou všetkých typov je grilovací rošt s nerezovou povrchovou úpravou. Nadštandardné doplnky je možné vybrať zo širokej ponuky zvláštneho príslušenstva. Samozrejmosťou je poskytnutie záruky na všetky výrobky firmy Norman spol. s r.o. a možnosť objednávky ľubovoľných náhradných dielov.

Ukázku montáže nájdete zde

Príklady vhodného použitia príslušenstva nájdete v súvisiacich produktoch nižšie.

 

Výhody záhradných krbov Norman 

 • priestor ohniska obložený šamotom (výrazné predĺženie životnosti)
 • spodný prívod vzduchu do ohniska (ľahké podpálenie a dokonalé horenie)
 • vyberateľný nerezový popolník (ľahké čistenie a údržba)
 • ochranný nerezový plech na prednej strane ohniska (zvýšená bezpečnosť a vždy čistá plocha pred ohniskom)
 • montáž
 
 
Všetky krby sú konštruované tak, aby boli ľahko zostaviteľné aj neodborníkom a bez zvláštneho náradia či materiálov. Vzhľadom k vyššej hmotnosti jednotlivých dielov odporúčame väčšinu krbov zostavovať min. v dvoch osobách. Krby možno zostaviť podľa priloženého návodu na montáž do cca 30 min bez zvláštnych nárokov na náradie a materiál. Krb sa zostavuje "nasucho", teda bez spojovacích materiálov. 
 
Balenie

Krb je dodávaný na palete väčšinou 120 x 80 cm v rozloženom stave a prekrytý zmršťovacou fóliou. Výška takto zabaleného krbu sa pohybuje v závislosti od typu: od cca 0,8 m (Inca) až po cca 2 m (Astra). Paleta je jednocestná, nevratná. 

Čím sa v krbe kúri?

K roztápění okrem dreveného uhlia možno použiť aj drobné kúsky dreva, plamene by však nemali presahovať hornú polohu grilovacieho roštu alebo krátkodobo spodný okraj strechy. Pri nedodržaní tejto zásady môže dôjsť k prehriatiu krbu, ktoré sa prejavia napr. popraskaním jednotlivých betónových dielov, farebnými zmenami povrchu atď.

 

Aká strecha je najvhodnejší?

U medi je nutné počítať s postupnou patinou a tiež s nepatrným odkvapom "medenky" na betónové diely. Nerezové strechy majú rovnako ako medené takmer nekonečnú životnosť, ale na rozdiel od medených zostáva ich farba pri minimálnej údržbe takmer nemenná. K prednostiam oceľových striech patrí priaznivá cena, farebná povrchová úprava, žiaruvzdornosť (do 400°C), vysoká pevnosť. Farebný povrch je možné po čase obnoviť.

 

Bezpečnostné zásady 

 

 • Akékoľvek dodatočné úpravy štandardného prevedenia záhradného krbu (viď katalóg, cenník a montážny návod), najmä zvyšovanie dymovodov u krbov s betónovou strechou (s výnimkou jedného nástavce na krby Paleo a Rustika), výrobca z dôvodu bezpečnostných rizík (straty stability a možnosti narušenia statiky krbu) zásadne neodporúča a nenesie zodpovednosť za prípadné škody na zdraví a majetku spôsobené týmito neštandardnými úpravami.
 • Pre zostavenie krbu vyberte vodorovnú, dostatočne únosnú a spevnenú plochu. Pod krby bez základovej dosky je dostatočná napr. dlažba, krby so základovou doskou je možné zostaviť aj na zhutnený a zrovnaný (vodorovný) štrkopieskový povrch.
 • Záhradný krb je určený výhradne pre voľné priestranstvá. Je nutné dodržať bezpečnú vzdialenosť od budov, horľavých materiálov, drevín a porastov. Krb nie je určený pre zaústenie do komínov. Pri umiestňovaní krbu je vhodné vziať do úvahy aj prípadné obťažovanie okolia dymom pri používaní krbu.
 • K zapáleniu dreveného uhlia nepoužívajte nikdy benzín, lieh a pod., ale len schválené podpaľovače. Krb neprekurujte a používajte na grilovanie na drevenom uhlí, prípadne na drobných kusoch dreva (plamene otvoreného ohňa by nemali presiahnuť hranicu hornej polohy roštu). Oheň nikdy nezalievajte vodou.
 • Pri prevádzke je nutné dbať na zvýšenú opatrnosť - kovové diely môžu byť rozpálené. Najmä malé deti je nutné držať v bezpečnej vzdialenosti.
 • Je nutné mať stále na pamäti, že sa jedná o grilovací krb a nie o zariadenie určené na spaľovanie rôzneho záhradného odpadu. Iba zostavením podľa montážneho návodu a dodržaním vyššie uvedených zásad, je zaistená dlhá životnosť krbu, bezpečná prevádzka a platnosť poskytované záruky.
 

© 2004/01 Norman spol. s r.o.

Parametre
Hmotnosť 1040 kg
Výška 190 cm
Šírka 188 cm
Hľbka 188 cm
Grilovací plocha 50 x 38 cm
Výška s douzovací střechou 216 cm
Výška s nádstavbou QUATRO 216 cm