-5% Doprava zadarmo + Darček
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
Šedá Červená Olivová Hnědá - Zamatová Krémová
Vyberte ...

Pôvodná cena 1 258 €. Ušetríte 5% (62,90 €) 1 195,10 €

Skladom
ks

Krbové konvenčné kachle od českého výrobcu s päťročnou zárukou. viac

Výrobca: HS FlamingoKód produktu: HSF02-063Doprava a platba

Farba plášťa Dostupnosť Cena  Množstvo (ks)
HS Flamingo - ESPO II - Farba plášťa: Olivová Šedá Skladom 1 195,10 €
HS Flamingo - ESPO II - Farba plášťa: Olivová Červená doba dodania - 14 dní 1 195,10 €
HS Flamingo - ESPO II - Farba plášťa: Olivová Olivová Skladom 1 195,10 €
HS Flamingo - ESPO II - Farba plášťa: Olivová Hnědá - Zamatová Skladom 1 195,10 €
HS Flamingo - ESPO II - Farba plášťa: Olivová Krémová Skladom 1 195,10 €

Krbové kachle HS Flamingo - ESPO II

 

Krbové kachle Flamingo sú rýdzo českým výrobkom. Je tu kladený veľký dôraz na použité materiály a predovšetkým ich silu. Krbové kachle spĺňajú najprísnejšie európske normy, vďaka ktorým sú veľmi žiadané aj v zahraničí. Komora je vyrobená z hrubostenného oceľového plechu a pre dokonalejšie spaľovanie je vysadená pravým šamotom. Hlavnou prednosťou je sekundárne spaľovanie, ktoré pomocou terciárneho prívodu vzduchu zaisťuje spaľovanie s vysokou účinnosťou a nízkou spotrebou paliva. Krbové kachle Flamingo Espo II sú vďaka svojej vysokej kvalite a skvelej cene veľmi žiadaným artiklom teplovzdušných kachlí na českom i európskom trhu. Ponúkajú štandardnú možnosť napojenia externého prívodu vzduchu. Pre čo najefektívnejšie spaľovanie je privedený vzduch ďalej rozdelený na primárne (pod rošt), sekundárne na oplach skla a terciárne na podporu spaľovania plynných častíc.

Tieto krbové kachle majú vysokú účinnosť a výkon, ktorý zaisťuje efektívne vykurovanie miestnosti. Sú navrhnuté tak, aby poskytovali optimálny tepelný výkon a minimalizovali straty tepla. Vyrobené sú z kvalitných materiálov s vysokou odolnosťou voči teplu a opotrebovaniu. konštrukcia je navrhnutá tak, aby bola spoľahlivou a dlhotrvajúcou investíciou. Firma Flamingo sa zameriava na výrobu ekologicky šetrných produktov. Ich kachle tak spĺňajú prísne emisné stanardy a sú navrhnuté tak, aby minimalizovali negatívny vplyv na životné prostredie. Kachle disponujú mnohými bezpečnostnými prvkami, ktoré zaisťujú bezproblémovú prevádzku a minimalizujú riziko požiaru či úrazu. Tieto krbové kachle sú spojením moderného dizajnu, výkonu, spoľahlivosti a bezpečnosti. Sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú účinný a esteticky príjemný spôsob vykurovania svojho domova.

Korpus týchto kachlí je vyrobený z oceľového plechu s hrúbkou 3mm a je opatrený lakom v niekoľkých farbách, ktoré si môžete zvoliť vo variantách produktu. Kúrenisko je vyrobené z plechu s hrúbkou 5 mm a je obložené pravým, veľmi kvalitným šamotom.

Komora je konštruovaná tak, aby bola dosiahnutá vysoká účinnosť a malá spotreba paliva, ktorá činí priemerne 2,5 kg na hodinu. Spaľovacia komora je vyrobená zo silného oceľového plechu a pre dokonalejšie spaľovanie je vysadená pravým šamotom. Sekundárne spaľovanie, krásne čisté sklo a externý prívod vzduchu je u kachlí Flamingo samozrejmosťou. Kachle sú vyrobené z kvalitných materiálov a vďaka tomu Vám môžeme poskytnúť záruku 5 rokov.

Tieto kachle sú konvekčné čo znamená, že sú dvojplášťové a fungujú tak, že spodkom sa do kachlí nasaje studený vzduch od podlahy do priestoru medzi dva plášte týchto kachlí. Tam sa vzduch ohreje a stúpa nahor k stropu. Vytvára sa tak v miestnosti prirodzená cirkulácia vzduchu. Vďaka sklu vo dvierkach dochádza aj k hriatiu pomocou sálania.

 

Výhody konvekčných kamen:

  • teplo je rovnomernejšie
  • vyhreje aj susedná miestnosť
  • nižšia teplota povrchu kachlí - bezpečnejšie najmä pre deti

Nevýhody konvekčných kachlí:

  • zložitejšia výroba / vyššia cena

Rozdiel medzi sálavým a konvekčným vykurovaním môžete vidieť na obrázku nižšie

Parametre
Výkon 9 kW
Účinnosť 80,72 %
Priemer dymovodu 150 mm
Hmotnosť 121,5 kg
Regulovaný výkon 3 - 12 kW
Dĺžka polien 35 cm
Priemer externého prívodu vzduchu 100 mm
Priemerná spotreba dreva 2,5 kg/h
Pripojenie dymovodu horné
Rozmer ohniska ŠxVxH : 405 x 280 x 310 mm
Rozmer skla (Š x V) 340 x 280 mm
Teplota spalín 293 °C
Provozní tah 12 - 14 Pa
Vykurovacia schopnosť 60 - 240 m³