-13% Doprava zadarmo

Pôvodná cena 2 439 €. Ušetríte 13% (317,07 €) 2 121,93 €

Skladom
ks

Krbové kachle s teplovodným výmenníkom od českého výrobcu. Možnosť napojenia na externý prívod vzduchu, automatická ochrana proti prehriatiu pri výpadku el. prúdu pomocou termostatickej kapilárnej klapky, možnosť inštalácie dochladzovacej slučky. viac

Výrobca: Haas+SohnKód produktu: 45840Doprava a platba

 

Krbové kachle s teplovodným výmenníkom od českého výrobcu. Možnosť napojenia na externý prívod vzduchu, automatická ochrana proti prehriatiu pri výpadku el. prúdu pomocou termostatickej kapilárnej klapky, možnosť inštalácie dochladzovacej slučky.

Ohnisko je vyložené šamotom, ktorý ho chráni pred nadmerným namáhaním. Tento materiál má tiež akumulačnú funkciu a po nahriatí vyžaruje teplo ešte dlho po vyhasnutí.

Dvojité spaľovanie, tri spaľovacie vzduchy, regulovateľný je primárny a sekundárny vzduch, tretí je pevne nastavený.

Kachle majú možnosť napojenia na externý prívod vzduchu. V takom prípade si kachle berú všetok potrebný vzduch z exteriéru a nedochádza tak k čerpaniu vzduchu z miestnosti. Eliminuje sa tým aj riziko zakúrovaní do miestnosti pri prikladaní. 

Súčasťou kachlí je vyberateľný výmenník, ktorý je možné odmontovať a nahradiť zaslepkou. Tým sa z teplovodných kachlí stanú teplovzdušné kachle bez výmenníka (záslepku nájdete v súvisiacich produktoch).Toto praktické riešenie sa hodí napr. v prípadoch, keď potrebujete vykúriť novostavbu, aby ste nemuseli pracovať vo vymrznutej stavbe, ale ešte nemáte hotové teplovodné rozvody. V takom prípade spočiatku prevádzkujete kachle klasicky bez teplovodného výmenníka a akonáhle je hotové teplovodné vykurovanie, jednoducho sa výmenník do kachlí vložky namontuje. 

Kachle sú vybavené veľmi praktickým systémom jednoduchého čistenia výmenníka. V časti nad pecou je otvor, do ktorého sa naskrutkuje tiahlo (súčasťou dodávky) a niekoľkými pohybmi stieracie lišty sa odstráni sadze a decht vo výmenníku. 

Automatická ochrana proti prehriatiu pri výpadku el. prúdu pomocou termostatickej kapilárnej klapky. Tá v prípade, že dochádza k prekurovaniu kachieľ uzavrie prívod vzduchu, čím dôjde k zníženiu teploty v ohnisku.

 

Naše skúsenosti so značkou Haas+Sohn: 

 
Na značke Haas+Sohn veľmi oceňujeme jej servisnú sieť. Ako jeden z mála rieši tento výrobca prípadné závady výjazdom svojho technika, ktorý závadu na mieste opraví. V prípade ľahších závad typu prasknutého šamotu, či skla sa zasiela nový diel poštou.
 
Produkty od tohto výrobcu sa vyznačujú kvalitným spracovaním za rozumnú cenu.
 
Parametre
Výkon 15,1 kW
Výkon do vody 10,1 kW
Účinnosť 87 %
Externý prívod vzduchu áno
Priemer dymovodu 150 mm
Hmotnosť 220 kg
Regulačný rozsah 3,8 - 15,3 kW
Minimálny ťah komína 12 Pa
Palivo drevo, drevené brikety, hnedé uhlie
Pripojenie dymovodu horné
Prísun vzduchu pre podporu sek. spaľovania nie
Průměr příruby napojení externího vzduchu 100 mm
S rúrou nie
S varnou doskou nie
Spotreba paliva 4 kg/h
Typ kachlí krbové, kachľové
Vodný objem výmeníka 16 l
Výkon do vzduchu 5 kW