-13% Doprava zadarmo

Pôvodná cena 2 799 €. Ušetríte 13% (363,87 €) 2 435,13 €

Skladom
ks

Krbové kachle s výmenníkom a s dochladzovacou slučkou. Obklad z pravých pálených kachlíc. Možnosť napojenia na externý prívod vzduchu, automatická ochrana proti prehriatiu pri výpadku el. prúdu, jednoduchý systém čistenia výmenníka. viac

Výrobca: Haas+SohnKód produktu: 5168Doprava a platba

 

Krbové kachle s výmenníkom a s dochladzovacou slučkou. Obklad z pravých pálených kachlíc. Možnosť napojenia na externý prívod vzduchu, automatická ochrana proti prehriatiu pri výpadku el. prúdu, jednoduchý systém čistenia výmenníka.

Ohnisko je vyložené vermikulitom, ktorý má výborné izolačné vlastnosti. Chráni tak ohnisko proti nadmernému namáhaniu a zároveň zvyšuje teplotu v ohnisku. Tým dochádza k lepšiemu a čistejšiemu spaľovaniu.

Napojenie dymovodu je možné buď cez horný, alebo zadný vývod. Podľa potreby sa iba vymení záslepka z hrdlom dymovodu. Pri využití zadného vývodu je možné priobjednať krycie viečko (nájdete ho v súvisiacich produktoch).

Kachle majú možnosť napojenia na externý prívod vzduchu. V takom prípade si kachle berú všetok potrebný vzduch z exteriéru a nedochádza tak k čerpaniu vzduchu z miestnosti. Eliminuje sa tým aj riziko zakúrovaní do miestnosti pri prikladaní.

Dvojité spaľovanie, tri spaľovacie vzduchy, regulovateľný je primárny a sekundárny vzduch, tretí je pevne nastavený.

Kachle sú vybavené veľmi praktickým systémom jednoduchého čistenia výmenníka. V časti nad pecou je otvor, do ktorého sa naskrutkuje tiahlo (súčasťou dodávky) a niekoľkými pohybmi stieracie lišty sa odstráni sadze a decht vo výmenníku. 

Automatická ochrana proti prehriatiu pri výpadku el. prúdu pomocou termostatickej kapilárnej klapky. Tá v prípade, že dochádza k prekurovaniu kachieľ uzavrie prívod vzduchu, čím dôjde k zníženiu teploty v ohnisku.

 

Naše skúsenosti so značkou Haas+Sohn: 
 
Na značke Haas + Sohn veľmi oceňujeme jej servisnú sieť. Ako jeden z mála rieši tento výrobca prípadné závady výjazdom svojho technika, ktorý závadu na mieste opraví. V prípade ľahších závad typu prasknutého šamotu, či skla sa zasiela nový diel poštou.
 
Produkty od tohto výrobcu sa vyznačujú kvalitným spracovaním za rozumnú cenu.
 

  

Parametre
Výkon 12,2 kW
Výkon do vody 8,8 kW
Účinnosť 82 %
Externý prívod vzduchu áno
Priemer dymovodu 150 mm
Hmotnosť 168 kg
Minimálny ťah komína 12 Pa
Objem výmeníka 14 l
Palivo drevo, drevené brikety
Pripojenie dymovodu voliteľné
Rozmer (výška/šírka/hĺbka) 992 / 695 / 595 mm
S rúrou nie
S varnou doskou nie
Spotreba paliva 3,5 kg / h
Typ kachlí krbové, kachľové
Výkon do vzduchu 3,4 kW
Vykurovaný priestor 70 - 225 m3