-13% Doprava zadarmo

Pôvodná cena 2 799 €. Ušetríte 13% (363,87 €) 2 435,13 €

Skladom
ks

Krbové kachle s teplovodným výmenníkom od českého výrobcu. Možnosť napojenia na externý prívod vzduchu, možnosť inštalácie dochladzovacej slučky, automatická ochrana proti prehriatiu pri výpadku el. prúdu. viac

Výrobca: Haas+SohnKód produktu: P00332Doprava a platba

 

Krbové kachle s teplovodným výmenníkom od českého výrobcu firmy Haas+Sohn. Regulovateľný výkon 3,8 - 15,3 kW (voda 11,1 kW, vzduch 4,2 kW).

Ohnisko je vyložené šamotom, ktorý ho chráni pred nadmerným namáhaním. Tento materiál má tiež akumulačnú funkciu a po nahriatí vyžaruje teplo ešte dlho po vyhasnutí.

Kachle môžu byť vybavené poistnou dochladzovacou slučkou, ktorá bráni prehriatiu výmenníka (varenie vody). Dochladzovacia slučka aj poistný termostatický ventil sú ako voliteľné príslušenstvo na dokúpenie (nájdete ju v súvisiacich produktoch).

Možnosť napojenia na externý prívod vzduchu. V takom prípade si kachle berú všetok potrebný vzduch z exteriéru a nedochádza tak k čerpaniu vzduchu z miestnosti. Eliminuje sa tým aj riziko zakúrovaní do miestnosti pri prikladaní. 

Dvojité spaľovanie, tri spaľovacie vzduchy, regulovateľný je primárny a sekundárny vzduch, tretí je pevne nastavený.

Kachle sú vybavené veľmi praktickým systémom jednoduchého čistenia výmenníka. V časti nad pecou je otvor, do ktorého sa naskrutkuje tiahlo (súčasťou dodávky) a niekoľkými pohybmi stieracie lišty sa odstráni sadze a decht vo výmenníku. 

Automatická ochrana proti prehriatiu pri výpadku el. prúdu pomocou termostatickej kapilárnej klapky. Tá v prípade, že dochádza k prekurovaniu kachieľ uzavrie prívod vzduchu, čím dôjde k zníženiu teploty v ohnisku.

Súčasťou kachlí je vyberateľný výmenník, ktorý je možné odmontovať a nahradiť zaslepkou. Tým sa z teplovodných kachlí stanú teplovzdušné kachle bez výmenníka (záslepku nájdete v súvisiacich produktoch).Toto praktické riešenie sa hodí napr. v prípadoch, keď potrebujete vykúriť novostavbu, aby ste nemuseli pracovať vo vymrznutej stavbe, ale ešte nemáte hotové teplovodné rozvody. V takom prípade spočiatku prevádzkujete kachle klasicky bez teplovodného výmenníka a akonáhle je hotové teplovodné vykurovanie, jednoducho sa výmenník do kachlí vložky namontuje.

Naše skúsenosti so značkou Haas+Sohn: 

Na značke Haas+Sohn veľmi oceňujeme jej servisnú sieť. Ako jeden z mála rieši tento výrobca prípadné závady výjazdom svojho technika, ktorý závadu na mieste opraví. V prípade ľahších závad typu prasknutého šamotu, či skla sa zasiela nový diel poštou. 

Produkty od tohto výrobcu sa vyznačujú kvalitným spracovaním za rozumnú cenu. 

 

 

Parametre
Výkon 15,3 kW
Výkon do vody 11,1 kW
Účinnosť 87 %
Externý prívod vzduchu áno
Priemer dymovodu 150 mm
Hmotnosť 250 kg
Objem výmeníka 16 l
Palivo drevo, drevené brikety, hnedé uhlie
Pripojenie dymovodu horné
Prísun vzduchu pre podporu sek. spaľovania áno
S rúrou nie
S varnou doskou nie
Typ kachlí krbové, kachľové
Výkon do vzduchu 4,2 kW