21,70 €

Skladom
ks

Tvarovky s označením GRAFIT 3G boli vyvinuté pre stavbu plnohodnotných akumulačných ohrievačov (krbov, kachlí, sporákov, hypokaust). viac

Výrobca: Průmyslová keramikaKód produktu: Gr60/30Doprava a platba

GRAFIT 3G

Tvarovky s označením GRAFIT 3G boli vyvinuté pre stavbu plnohodnotných akumulačných krbov (krbov, kachlí, sporákov, hypokaustov). Bol kladený dôraz, aby GRAFIT 3G v čo najkratšom čase začal odovzdávať tepelnú energiu a v danej objemovej hmotnosti naakumuloval čo najväčšie možné množstvo tepelnej energie.

Odporúčame na stavbu krbov, kde je požadovaná 12 až 24 hodinová akumulácia.

GRAFIT 3G má minimálnu objemovú hmotnosť 2 100 kg/m3. Spracovateľnosť je jednoduchšia ako u štandardných šamotov. GRAFIT 3G je možné čímkoľvek obkladať. Pre dosiahnutie maximálnej tepelnej vodivosti tiež obsahuje veľké množstvo prírodného minerálu grafitu. K dispozícii je tiež široká škála tvarov.


PRÁCA S GRAFITOM 3G

Pri práci s akumulačnými tvarovkami GRAFIT 3G nebudete potrebovať žiadne špeciálne nástroje. Postup stavby je podobný, ako by ste stavali z bežných materiálov. Pri práci budete potrebovať uhlovú brúsku, zdednické hladidlo, špachtľu a miešadlo pre namiešanie lepidla.


REZANIE

Na rezanie akumulačných tvarovo GRAFIT 3G odporúčame použiť diamantový kotúč v uhlovú brúsku. 


LEPENIE

Na lepenie akumulačných tvaroviek RELAX sa používa kachliarske lepidlo WHITE 600. To je k dispozícii buď v 10 kg sáčkoch, alebo v 20 kg vreci.

 


KONEČNÁ ÚPRAVA

Po vymurovaní obstavby sa na povrch dosiek natiahne pomocou murárskeho hladidla tenká vrstva kachliarskej malty White 600, do ktorej sa ešte za mokra vtlačí kachliarska sieťka. Pred zavädnutím sa na takto pripravený podklad nanesie ešte jedna vrstva kachliarske malty.

Po zaschnutí je možné na takto pripravený podklad naniesť buď konečnú finálnu omietku, alebo nalepiť obklad.

 

 

Parametre
Objemová homotnosť 2 100 kg/m3
Pevnosť v tlaku 34 MPa
Tepelná odolnosť 500°C
Tepelná vodivosť pri 200°C 1,4 W/mk