(3)

P02019

31 € s DPH


ks

SILAPEN je prípravok určený na penetrovanie vnútorných a vonkajších povrchov kalcium silikátových dosiek s tepelnou odolnosťou 600°C. Nanočastice v prípravku dokonale spevňujú povrch dosky. viac >>

Pridať medzi obľúbené produkty Poslať správu kamarátovi Tlačiť

SILAPEN je prípravok určený na penetrovanie vnútorných a vonkajších povrchov kalcium silikátových dosiek s tepelnou odolnosťou 600°C. Nanočastice v prípravku dokonale spevňujú povrch dosky.

Odstraňuje nežiaducu prašnosť vnútri krbu, kde dochádza k ohrevu vzduchu distribuovaného do vykurovaných priestorov podľa platnej normy pre krby STN 73 4230 bod 7.3.1.

V prípade vonkajšieho použitia penetrácie kalcium silikátov zabránite extrémnej nasiakavosti dosky. Pri aplikácii kachliarskych mált a omietok doska z maltové zmesi neodoberá vodu. Tým ponecháva kachliarskym produktom čas nutný k správnemu prebehnutí chemickej reakcie v maltovej zmesi. Zvyšuje sa pevnosť a priľnavosť k povrchu.

Po ukončení chemickej reakcie (plnom zaschnutí) sa z lieku neuvoľňujú žiadne zápachy, ani zdraviu škodlivé látky.

 

 

NÁVOD NA POUŽITIE:

SILAPEN dobre premiešajte a pretrepte. Nerieďte. Aplikujte valčekom, či maliarskou štetkou. Nespracovávajte pri teplotách pod +5°C a nad +35°C. Vyvarujte sa aplikácii na priamom slnečnom svetle. SILAPEN je povrchovo zaschnutý po cca 8h. Výdatnosť cca 2 m2 / l je závislá na spôsobe aplikácie a nasiakavosti podkladu.

Objem
5 l
Penetrácia - prečo je dôležitá ?

Penetrácia - prečo je dôležitá ?

23. 03. 2017

Nevýhodou kalcium silikátových dosiek je ich prašnosť a savosť. Tieto vlastnosti je možné eliminovať použitím penetrácie Silapen. Z vonkajšej strany sa používá preto, aby sa znížila savosť dosiek, aby nedochádzalo k veľmi rýchlemu odsatiu vody z mált, omietok a lepidiel a aby tieto mali dostatok času na správnu chemickú reakciu ich zložiek s vodou. 

Prečo a ako izolovať zadnú stenu za krbom ?

Prečo a ako izolovať zadnú stenu za krbom ?

05. 04. 2017

Izoláciou okolitých stien priliehajúcich k obstavbe sa okrem iného zaoberá ČSN 73 4230. Tá predpisuje maximálnu prípustnú teplotu za izoláciou na 65°C. Docieliť tak nízke teploty nie je celkom jednoduché.

Ako urobiť finálnu omietku krbu?

Ako urobiť finálnu omietku krbu?

23. 03. 2017

Po dokončení hrubej stavby sa povrch spevní pomocou vrstvy kachliarskej malty vystužené kachliarskou perlinkou. Na povrch dosiek sa nanesie pomocou murárskeho hladidla tenká vrstva kachliarskej malty, ešte za mokra sa na túto vrstvu priloží perlinka a ihneď sa pretiahne druhou vrstvou kachliarskej malty a všetko sa hladidlom vyhladí.....viac >>

Ktoré lepidlo pre ktoré dosky ?

Ktoré lepidlo pre ktoré dosky ?

22. 03. 2017

Pre dosky Silca doporučujeme používať lepidlo SILATERM, ktoré je k dispozícii v 6 kg vedre. Je potrebné ho dôkladne premiešať na homogénnu sivú hmotu. Následne sa na plochu spoja nanáša pomocou zubaté murárskej stierky.....viac >>

Ktoré dosky pre stavbu krbu zvoliť ?

Ktoré dosky pre stavbu krbu zvoliť ?

22. 03. 2017

Ak ste sa rozhodli pre jednoduchú konvekčnú obstavbu krbu pomocou izolačných dosiek, máte v prípade voľby materiálu dosiek dve možnosti - syntetické kalcium-silkátové dosky Skamotec, alebo Silca. Dosky Silca sú od nemeckého výrobcu a dosky Skamotec z produkcie dánskej spoločnosti Skamol. Sú to veľmi podobné produkty s prakticky identickými izolačnými vlastnosťami, líšia sa iba svojou pevnosťou.....viac >>

Ako pracovať s doskami Skamotec a Silca ?

Ako pracovať s doskami Skamotec a Silca ?

22. 03. 2017

Pre vytvorenie obstavby krbu je možné použiť veľkoformátové kalcium-silikátové izolačné dosky. Dosky Silca a Skamotec majú dostatočnú pevnosť na to, aby mohli byť použité pre vytvorenie samonosnej konštrukcie bez nutnosti ďalšieho spevnenia pomocou iných nosných prvkov. 

Kontaktujte nás!