Oceľové (2 mm) - Rúra rebrovaná o150 mm/50 cm
Oceľové (2 mm) - Rúra rebrovaná o150 mm/50 cm

48 €

Skladom
ks

Rebrované rúry sú najjednoduchším tepelným výmenníkom určeným na zabudovanie na hrdlo krbovej vložky. Odoberajú teplo spalinám, odchádzajúcim do komína, čím zvyšujú tepelnú účinnosť zariadenia. viac

Kód produktu: RR150Doprava a platba

Oceľové (2 mm) - Rúra rebrovaná Ø150 mm/50 cm

Dymovody sú vyrobené z plechu z kotlovej ocele s hrúbkou 2 mm, ktorá veľmi dobre odoláva zvýšeným teplotám. Ide o rovnaký materiál, ktorý je používaný pri výrobe moderných krbových vložiek.

Kombinácia takéhoto materiálu a jeho hrúbky zaručuje dymovodom mimoriadnu odolnosť proti oxidácii spalinami a veľmi dlhú životnosť. Tieto dymovody sú zvlášť vhodné pre odvod spalín z teplovzdušných krbových vložiek a kachlí, kotlov na tuhé palivá atď. Možno ich však použiť aj pre oddymenie vložiek, kachlí a kotlov s teplovodným výmenníkom.

Spojenie jednotlivých dielov dymovodov je realizované prostredníctvom zúženia jednej strany v dĺžke 50 mm. Túto zúženú stranu je možné zasunúť do ďalšieho dielu. Vzhľadom k relatívne malým toleranciám je spoj dostatočne tesný. Pre dosiahnutie ešte lepšej celkovej tesnosti spalinových ciest však odporúčame spoje pri zostavovaní dymovodu pretesniť pomocou kachliarskeho tmelu.

Parametre
Farba čierna
Hrúbka steny 2 mm
Materiál oceľ
Odolnosť 1000 °C