59,68 €

Skladom
ks

Prechodka pr. 150 mm do keramického komína pr. 200 mm /45° sa používa pre napojenie oceľového dymovodu do keramického hrdla sopúchu na mäkko. Súčasťou tohto napojenia je tesniaca šnúra, ktorá eliminuje nerovnomerné rozmerové zmeny spôsobené zahrievaním ocele dymovodu a keramiky sopúchu.

Táto varianta sa používa výhradne pre sopúchy sklonené pod uhlom 45° u krbových kachlí, kedy je sopúch zrezaný zároveň so stenou. Zrezanie sopúchu, ktorý štandardne vyčnieva zo steny, sa spravidla uskutočňuje len pre pece z estetických dôvodov, aby sopúch nebolo vidieť. Zrezaním skloneného sopúchu so múrom vznikne otvor eliptického tvaru, do ktorého sa zasunie toto špeciálne redukčné napojenie.

Prvé číslo pred lomítkom v označení udáva priemer dymovodu, druhé číslo za lomítkom udáva vnútorný priemer keramického sopúchu komína. viac

Kód produktu: K400331Doprava a platba

Dymovody  sú vyrobené z kotlárske ocele hrúbky 2 mm. Vynikajú mimoriadnou odolnosťou a dlhou životnosťou.

Všetky komponenty sú zvárané strojovo a preto je spoj takmer neviditeľný. Esteticky sa jedná o veľmi precízne prevedenie a preto tieto dymovody odporúčame obzvlášť pre pripojenie kachlí, kde je potreba, aby dymovody nekazili celkový dojem.

Spojenie jednotlivých komponentov prebieha prostredníctvom zúženia na jednej strane dymovodu, ktoré sa zasúva do ďalšieho dielu. Farba, ktorú sú dymovody opatrené je žiaruvzdorná a svoje mechanické vlastnosti ako je pevnosť a priľnavosť získa až po vypálení farby počas prvého zakúrenia. Pred vypálením je nástrek veľmi náchylný k poškriabaniu. Venujte preto pri zostavovaní dymovodu a manipuláciu s jednotlivými časťami zvýšenú pozornosť. Vypálenie farby pri prvom zakúrení býva tiež spojené s intenzívnym zápachom, často aj tvorbou dymu, ktorý je potrebný vyvetrať. Všetky dymovody značky Darco o priemere 120-150 mm sú samostatne balené v kartónových krabiciach, aby bolo minimalizované prípadné poškodenie ich povrchovej úpravy.