Doprava zadarmo

5 008 €

Na dotaz - Tovar expedujeme priamo zo skladov výrobcov, aktuálnu dostupnosť je tak potreba overiť.
ks

Kachle popredného talianskeho výrobcu Nordica. Produkty tejto značky sa vyznačujú vysokou kvalitou prevedenia a vynikajúcimi technickými parametrami. viac

Výrobca: NordicaKód produktu: P00443Doprava a platba

Unikátny sporák na kúrenie drevom do ústredného kúrenia s celkovým výkonom 18,5 kW. Pretože ide do vody 15,5 kW na vyhrievanie miestnosti je len 3,5 kW a to je výborný pomer aby sa miestnosť neprehrievala.

Krb, kúrenie do radiátorov, varenie a pečenie - to je nový sporák na drevo od Nordik TERMOROSA XXL D.S.A.

Dvojité zasklenie spaľovacej komory zamedzí nežiaducemu teplu pri varení, kráľovská veľkosť rúry (80L) a teplomer vnútri, umožňuje piecť ako v klasickej rúre. Zabrúsená liatinová platňa vedie teplo ako na plyne, spodné vystuženie zamedzuje prehnutiu a prasknutiu, vývod dymu uprostred umožňuje pripojenie na komín z ľava aj z prava.

Liatinové predné dvierka nemení tvar nech sú studené alebo horúce, vždy dokonale tesní. Otvárací kľučky sú potiahnuté teflónom, takže nepáli, bočné kryty majú vzduchové prieduchy pre konvekčný ohrev vzduchu, chrómované madlo okolo celej platne zamedzuje nechcenemu popálení.

Spaľovací proces horenia dreva prebieha v troch fázach a preto je malá spotreba, s produkciou maximálneho zhodnotenia na varenie, pečenie ale tiež vykúrenie veľkého priestoru. Všetky kovové časti sú chránené proti prepáleniu a hrdzaveniu vypaľovaným skleneným smaltom, prepínacia klapka a ochranný kryt rúry je z nerez ocele.

Tento typ má zabudovaný teplovodný výmenník D.S.A. Výkonom do vody až 15 kW možno vykúriť skutočne veľký priestor a je jedno či sa zapojí priamo do radiátorov, alebo akumulačné nádrže a bojleru. Konštrukcia výmenníka je unikátna. Každý kus sa pred inštaláciou skúša na tlak 6 barov aj keď pracovný tlak je okolo 1,5 baru. Tlaková rezerva je dobrá pre dlhú životnosť, a zabudovaná dochladzovacia slučka chráni systém proti prehriatiu! Výmenník s vodou je inštalovaný asi 10 cm od roštu, tu sú klasické liatinové steny, preto aby bola uchovaná trvalá vrstva žeravého dreva. To je veľmi dôležité, pretože pri prikladaní dreva sa okamžite vznieti a produkcia tepla je maximálna bez produkcie dymu.

Tiež účinnosť 83% je veľmi vysoká a proti starému kotlu v ktorom sa topí drevom je až o 30% vyššia. V prednej časti je teplomer ukazujúci teplotu odchádzajúci vody a pod ním otočný ovládač termostatického ovládania vzduchu pre reguláciu horenia. Úplne dole je výsuvný šuplík pre plechy na pečenie alebo zapaľovacie potreby. Pri náhrade starého kotla v pivnici a teraz inštalácií niekde v kuchyni, možno reálne docieliť úsporu aj 50% spotreby dreva.

Ten kto prečítal tento opis si môže povedať, to je taký mercedes medzi sporáky! A má pravdu. Skutočne získate kuchynský sporák, ktorý nezničí časté a dlhé používanie ani čas.

Parametre
Výkon 18,4 kW
Výkon do vody 15,1 kW
Účinnosť 83 %
Externý prívod vzduchu nie
Priemer dymovodu 150 mm
Hmotnosť 275 kg
Dĺžka polien 30 cm
Výška 860 mm
Šírka 1074 mm
Hĺbka 685 mm
Objem výmeníka 22 l
Palivo drevo, drevené brikety
Pripojenie dymovodu voliteľné
S rúrou áno
S varnou doskou áno
Spotreba paliva 5,2 kg/hod
Terciálny prísun vzduchu áno
Výkon do vzduchu 3,3 kW