Doprava zadarmo

2 549 €

Na dotaz - Tovar expedujeme priamo zo skladov výrobcov, aktuálnu dostupnosť je tak potreba overiť.
ks

Kachle popredného talianskeho výrobcu Nordica. Produkty tejto značky sa vyznačujú vysokou kvalitou prevedenia a vynikajúcimi technickými parametrami. viac

Výrobca: NordicaKód produktu: P00429Doprava a platba

Fantastické trojité spaľovanie a presklenie na výšku so špeciálnym uzatvárateľným roštom a možnosťou napojenia externého vzduchu, celolitinová konštrukcia ohnisko s výkonom 10,6 kW, bočný obklad stien kachľový alebo z mastencových dosiek, všetky konštrukčné plechy smaltované, napojenie na dymovod zozadu i nahor. To je skrátené čo možno očakávať od typu Svezia new. Hoci sa vyrábajú už 20 rokov, postupným vývojom sa dosiahlo špičkových hodnôt emisií a účinnosti, ktoré sú potrebné od roku 2014. Veľmi odolné materiály umožňujú nepretržité kúrenie bez poškodenia a tvarom do oblúka si nachádza stále mnoho záujemcov. Tým, že okolo vnútornej časti bočných stien prechádza vzduch je povrchová teplota nízka, takže nehrozí popálenie ale hlavne sa perfektne rozvádza teplý vzduch do celého priestoru.

Konštrukcia:

Krbové kachle majú novo vyvinuté ohnisko na spaľovanie dreva. Kombinuje horenia na rošte a bezroštové.Když sa rozkúri je rošt otvorený a vzduch vstupujúci od spodu urýchľuje a zjednodušuje zakúrenia za studena. Pri potrebe menšieho tepla sa rošt dá uzatvárať a napríklad cez noc sa úplne uzavře.Tím popol zostáva na rošte "obaľuje" žeravé uhlíky a ráno je ľahšie roztopení. Rám dvierok, zábrana proti vypadnutiu dreva, rošt, zadná doska pre predhriatie terciárneho vzduchu, boky a spodná časť ohniska sú komplet z liatiny. Vrúbky na liatinových doskách zlepšujú proces horenia a kachle dosahujú pre niekoho až fantastické účinnosti 85%. Vyústenie do komína môže byť i do zadu a žiadne rúrky neruší čelný pohled. Vertikální tvar ohniska a presklenia ukazuje bez straty celej horiace plamene a umožňujú prikladať polená aj stojato. Na zadnej stene pece je pripravené hrdlo 120mm pre napojenie externého vzduchu, takže použitie v nových tesných domoch je možné!

Parametre
Výkon 10,6 kW
Účinnosť 85 %
Externý prívod vzduchu nie
Priemer napojenia externého vzduchu 120 mm
Priemer dymovodu 150 mm
Hmotnosť 191 kg
Výška 1254 mm
Šírka 607 mm
Hĺbka 554 mm
Maximálna dĺžka polien 30 cm
Minimálny ťah komína 12 Pa
Palivo drevo, drevené brikety
Pripojenie dymovodu horné / zadné
S rúrou nie
S varnou doskou nie
Spotreba paliva 2,9 kg/hod
Teplota spalín 206 °C
Terciálny prísun vzduchu áno
Typ kachlí krbové, kachľové