Akcia - 21% Doprava zadarmo

P02182

2 490,31 € s DPH

3 152,29 €

661,98 € s DPH (21%)


ks

Kachle popredného talianskeho výrobcu Nordica. Produkty tejto značky sa vyznačujú vysokou kvalitou prevedenia a vynikajúcimi technickými parametrami. viac >>

Pridať medzi obľúbené produkty Poslať správu kamarátovi Tlačiť

Sporák na drevo Suprema je absolútna špička v konštrukcii liatinových sporákov! Platňa a rám, rošt, všetky dvierka - všetko z masívnej liatiny, ktorá je povrchovo chránená skleneným smaltom vo farbe tortora.

Trojité spaľovanie s oplachom skla teplým vzduchom nedovolí zanesenia skla.

Integrovaný teplomer v rúre pomáha k správnemu voňavému pečení!

Liatina, oceľ, sklo - tri materiály z ktorých sú zostavené tieto sporáky. Sporák - je zo slova sporiť! A tu je úspora na štyri pády. Spalujete drevo - najskôr máte pohľad na horenia ako v krbe. Teplo vyprodukované ohreje platňu na ktorej uvaríte. Pri prepnutí dymu na rúru upečiete! A za štvrté vykúrite priestor až 100m2! To je predsa ideálny pre domácnosť a ešte šetríte peniaze!

Vnútorny korpus je zostavený zo smaltovaných a pozinkovaných plechov. Tento základ slúži ako nosný prvok na uchytenie dverí, rámu platne, vložené rúry a ohniska. I ďalšie prvky sú unikátne.

Spaľovací priestor má trojstupňové horenie a je obložený liatinovými doskami, dvojité presklenie prikladacích dvierok s reguláciou primárneho a sekundárneho vzduchu. Smaltovaná rúra je osadená teplomerom, plechom a mriežkou.

Konštrukčne je všetko vyriešené aby pečenie bolo rovnomerné a stále. Ochrana rúry proti prepáleniu je vyriešená vložením nerezového plechu.

Veľkosť rúry je š.436mm x v. 418mm x h.430mm. Spodní vysúvací šuplík je na menšie množstvo dreva alebo tiež na zapaľovacie potreby.

Horná liatinová platňa je zosilnená zo spodnými výstuhami, vrchná strana je pre lepší prevod tepla zabrúsená a nad ohniskom ešte zložená zo šiestich liatinových kruhov. Táto konštrukcia úplne vylučuje priehyb a praskanie. Výstup dymu je vyriešený uprostred s veľkosťou 150mm a môže byť tiež dozadu.

V letnom období je možné rúry vyradiť a používať len na varenie.

Chrómový rám okolo celého sporáka slúži ako ochrana proti popáleniu.

Kúpou tohto sporáku získate mnohostranného pomocníka v modernej domácnosti.

Podobný sporák ale užši s menšou rúrou je typ Mamy.

Zákon o ochrane ovzdušia č.201 / 2012 sb. platný od 1.1.2014 vymedzuje pre výrobky na kúrenie drevom uvádzané do prevádzky po tomto dátume, maximálne prípustné hodnoty oxidu uhlíka (CO pri 13% O) na 5000 mg / Nm3 a prachových častíc (TZL) na 150 mg / Nm3.

Výrobky od Nordik tieto hodnoty spĺňajú s veľkou rezervou a aj sprísnené hodnoty platné od 1.1.2018 bohato spĺňajú.

V západnej európe v krajinách ako Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko a škandinávske krajiny šli oveľa ďalej a hodnoty CO majú hraničné hodnoty pod 1250 mg / Nm3 a prachových častíc TZL pod 40mg / Nm3.

Výkon
8,5 kW
Účinnosť
78 %
Externý prívod vzduchu
nie
Priemer dymovodu
150 mm
Hmotnosť
220 kg
Dĺžka polien
30 cm
Hĺbka
660 mm
Palivo
drevo, drevené brikety
Pripojenie dymovodu
horné / zadné
S rúrou
áno
S varnou doskou
áno
Šírka
980 mm
Spotreba paliva
2,6 kg/hod
Terciálny prísun vzduchu
áno
Typ kachlí
liatinové
Výška
860 mm

Kontaktujte nás!