Doprava zadarmo

3 740 €

Na dotaz - Tovar expedujeme priamo zo skladov výrobcov, aktuálnu dostupnosť je tak potreba overiť.
ks

Kachle popredného talianskeho výrobcu Nordica. Produkty tejto značky sa vyznačujú vysokou kvalitou prevedenia a vynikajúcimi technickými parametrami. viac

Výrobca: NordicaKód produktu: P02182Doprava a platba

Sporák na drevo Suprema je absolútna špička v konštrukcii liatinových sporákov! Platňa a rám, rošt, všetky dvierka - všetko z masívnej liatiny, ktorá je povrchovo chránená skleneným smaltom vo farbe tortora.

Trojité spaľovanie s oplachom skla teplým vzduchom nedovolí zanesenia skla.

Integrovaný teplomer v rúre pomáha k správnemu voňavému pečení!

Liatina, oceľ, sklo - tri materiály z ktorých sú zostavené tieto sporáky. Sporák - je zo slova sporiť! A tu je úspora na štyri pády. Spalujete drevo - najskôr máte pohľad na horenia ako v krbe. Teplo vyprodukované ohreje platňu na ktorej uvaríte. Pri prepnutí dymu na rúru upečiete! A za štvrté vykúrite priestor až 100m2! To je predsa ideálny pre domácnosť a ešte šetríte peniaze!

Vnútorny korpus je zostavený zo smaltovaných a pozinkovaných plechov. Tento základ slúži ako nosný prvok na uchytenie dverí, rámu platne, vložené rúry a ohniska. I ďalšie prvky sú unikátne.

Spaľovací priestor má trojstupňové horenie a je obložený liatinovými doskami, dvojité presklenie prikladacích dvierok s reguláciou primárneho a sekundárneho vzduchu. Smaltovaná rúra je osadená teplomerom, plechom a mriežkou.

Konštrukčne je všetko vyriešené aby pečenie bolo rovnomerné a stále. Ochrana rúry proti prepáleniu je vyriešená vložením nerezového plechu.

Veľkosť rúry je š.436mm x v. 418mm x h.430mm. Spodní vysúvací šuplík je na menšie množstvo dreva alebo tiež na zapaľovacie potreby.

Horná liatinová platňa je zosilnená zo spodnými výstuhami, vrchná strana je pre lepší prevod tepla zabrúsená a nad ohniskom ešte zložená zo šiestich liatinových kruhov. Táto konštrukcia úplne vylučuje priehyb a praskanie. Výstup dymu je vyriešený uprostred s veľkosťou 150mm a môže byť tiež dozadu.

V letnom období je možné rúry vyradiť a používať len na varenie.

Chrómový rám okolo celého sporáka slúži ako ochrana proti popáleniu.

Kúpou tohto sporáku získate mnohostranného pomocníka v modernej domácnosti.

Podobný sporák ale užši s menšou rúrou je typ Mamy.

Zákon o ochrane ovzdušia č.201 / 2012 sb. platný od 1.1.2014 vymedzuje pre výrobky na kúrenie drevom uvádzané do prevádzky po tomto dátume, maximálne prípustné hodnoty oxidu uhlíka (CO pri 13% O) na 5000 mg / Nm3 a prachových častíc (TZL) na 150 mg / Nm3.

Výrobky od Nordik tieto hodnoty spĺňajú s veľkou rezervou a aj sprísnené hodnoty platné od 1.1.2018 bohato spĺňajú.

V západnej európe v krajinách ako Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko a škandinávske krajiny šli oveľa ďalej a hodnoty CO majú hraničné hodnoty pod 1250 mg / Nm3 a prachových častíc TZL pod 40mg / Nm3.

Parametre
Výkon 8,5 kW
Účinnosť 78 %
Externý prívod vzduchu nie
Priemer dymovodu 150 mm
Hmotnosť 220 kg
Dĺžka polien 30 cm
Výška 860 mm
Šírka 980 mm
Hĺbka 660 mm
Palivo drevo, drevené brikety
Pripojenie dymovodu horné / zadné
S rúrou áno
S varnou doskou áno
Spotreba paliva 2,6 kg/hod
Terciálny prísun vzduchu áno
Typ kachlí liatinové