Doprava zadarmo

3 523 €

Na dotaz - Tovar expedujeme priamo zo skladov výrobcov, aktuálnu dostupnosť je tak potreba overiť.
ks

Kachle s teplovodným výmenníkom a zabudovanou chladiacou slučkou. Účinnosť spaľovania 88%. Liatinový plášť, obklad z keramiky, možnosť napojenia na externý prívod vzduchu, platňa pre ohrev pokrmov. viac

Výrobca: NordicaKód produktu: P00449Doprava a platba

Celoliatinová konštrukcia. Kachľový obklad má estetickú funkciu ale tiež zabraňuje popáleniu od horúcich stien. Liatinové dvierka a horná platňa z liatiny.

Možnosť napojenia na externý prívod vzduchu. V takom prípade si kachle berú všetok potrebný vzduch z exteriéru a nedochádza tak k čerpaniu vzduchu z miestnosti. Eliminuje sa tým aj riziko zakúrovaní do miestnosti pri prikladaní.

Tri regulačné vzduchy sú ovládané jedným ovládacím prvkom. Vzduch sa silno ohrieva a regulačnými prvkami ide buď pod rošt (pri zakúrení), alebo cez rugulační klapku nad dvierkami pozdĺž skla, ktoré čistia a vytvára dvojité horenie plynov.

V zadnej časti ohniska sú vytvorené trysky (terciálny vzduch), ktoré fúkajú do plynu nad drevom a dokonale spáli celú horľavú zložku. 

Veľmi nízka spotreba, prakticky žiadny dym z komína, ale aj veľmi nízke zanášanie dymových ciest.

Klapka kapilárneho termostatu umiestnená do vstupu externého prívodu vzduchu. Kapilára meria teplotu vody a keď by sa blížila ku krytickej hodnote, tak klapku zatvorí a kachle zníži horenie z nedostatku vzduchu.

Oceľový výmenník je vo výrobe skúšaný na maximálny konštrukčný tlak 6 barov, čo niekoľkokrát prevyšuje prevádzkový tlak 1,5 až 2,5 baru.

Sila materiálu a konštrukcie majú rovnakú životnosť ako kachle a tá je v rádoch desiatok rokov.

Obsah vody vo výmenníku je 50 litrov a množstvo tepla do radiátorov je 10,5 kW. Do priestoru kachle vyžiari 6,2kW, takže vykúri aj väčšiu miestnosť.  

 

Naše skúsenosti so značkou Nordica:  

Značka Norica vyniká predovšetkým svojím nádherným spracovaním. Keramické obklady týchto kachlí patrí vôbec k najkrajším na trhu. V praxi sa často stretávame s tým, že kachle na obrázku vyzerajú lepšie, než je tomu v skutočnosti. U tejto značky je tomu presne naopak !!

Ak hľadáte krásne kachle, ktoré budú ozdobou Vašej domácnosti, môžeme značku Nordica len odporučiť.

  

Parametre
Výkon 16,7 kW
Výkon do vody 10,5 kW
Účinnosť 88 %
Externý prívod vzduchu áno
Priemer napojenia externého vzduchu 100 mm
Priemer dymovodu 130 mm
Hmotnosť 203 kg
Výška 1258 mm
Šírka 570 mm
Hľbka 560 mm
Max. stat. Pretlak 3 bary
Maximálna dĺžka polien 30 cm
Minimálny ťah komína 17-20 Pa
Palivo drevo, drevené brikety, hnedé uhlie
Pripojenie dymovodu horné
S rúrou nie
S varnou doskou áno
Spotřeba 4,3 kg/h
Typ kachlí krbové, kachľové
Výkon do vzduchu 6,2 kW