Doprava zadarmo

2 699,99 €

Na dotaz - Tovar expedujeme priamo zo skladov výrobcov, aktuálnu dostupnosť je tak potreba overiť.
ks

Krbové kachle Helga od talianského výrobcu značky Nordica. Plášť zo smaltovanej liatiny a kachlí, terciálne spaľovanie, prívod externého vzduchu, rošt a dvierka z liatiny. Ohnisko zo svetlého materiálu Nordiker a fantastické čisté horenie. viac

Výrobca: NordicaKód produktu: P00945Doprava a platba

 

Krbové kachle Helga majú plášť zo smaltovanej liatiny a kachlí, terciálne ekologické spaľovanie, prívod externého vzduchu, rošt a dvierka z liatiny. Ohnisko zo svetlého materiálu Nordiker a fantastické čisté horenie.

Konštrukcia je zvarená z ocele o sile 5mm. V spodnej časti pod liatinových roštom je veľký popolník, umožňujúci vyberať popol raz za týždeň. To všetko je kryté liatinovým a kachľovým obkladom. Otvárací prikladaci dvierka sú pre zvýšenie tesnosti a pevnosti tiež z liatiny.

Vnútorné obloženie ohniska je jedinečné. Sú to dosky s patentovou technológiou pod obchodným názvom "NORDIKER". Čo je na nich tak prevratného? Predovšetkým vysoká žiarová odolnosť a pevnosť blížiace sa liatine. So šamotom sa to nedá ani trochu porovnávať! Výroba je na prírodnej báze a tým šetrí životné prostredie. Hladký povrch znižuje zanášanie čiernym uhlíkom. Vysoká hmotnosť udržiava stabilne vysokú spaľovaciu teplotu.

Biele sfarbenie odráža viac tepla do priestoru a pri správnej teplote zostáva svetlé. Podľa toho sa dá usudzovať ako kto topí! Či správne alebo zle.

Možnosť napojenia na externý prívod vzduchu. V takom prípade si kachle berú všetok potrebný vzduch z exteriéru a nedochádza tak k čerpaniu vzduchu z miestnosti. Eliminuje sa tým aj riziko zakúrovaní do miestnosti pri prikladaní.

Regulovateľný primárny vzduch podporuje roztápaní do studeného komína. Sekundárny vzduch je priechodom cez labyrint vzduchových ciest, tak silno predhriaty, že keď fúka od zhora na sklo, spáli prípadné usadeniny alebo ich jednoducho sfúkne.

Regulácia páčkou schovanú u popolníka. Terciárny (tretí) vzduch vyúsťuje tryskami v zadnej časti ohniska. Tu má za úlohu schladiť najteplejšiu časť ohniska a prehriatym vzduchom katalyticky spáliť aromatické uhľovodíky obsiahnuté v dreve. Tento vzduch je prisávaný úplne automaticky a okrem iného tiež zamedzuje explózii plynov pri nesprávnom uzatvorení vzduchov.

Do cesty dymu pri výstupe sú vložené dva deflektory - slúžiace ako katalyzátor. Prvý deflektor, ktorý je priamo nad ohniskom je z izolantu, tak aby časť tepelnej energie vyžiaril späť na rošt.

Liatinový rošt je svojím prevedením unikátny s dvoma funkčnými možnosťami. Horenie na rošte s otvorenými otvormi a bezroštové s uzavretými. Keď sa rozkúri je rošt otvorený. Vzduch vstupuje od spodu a zjednodušuje zakúrenie za studena. Pri potrebe menšieho tepla sa rošt dá uzatvárať a napríklad cez noc sa úplne uzavrie. Tým popol zostáva na rošte "obaľuje" žeravé uhlíky a ráno je ľahšie roztopení.

Liatinové obloženie je vo farbe čierne, povrch má matnú farbu. Kachle sú vo farbe antracit alebo sa obloží mastencom.

 

Naše skúsenosti so značkou Nordica:  

Značka Norica vyniká predovšetkým svojím nádherným spracovaním. Keramické obklady týchto kachlí patrí vôbec k najkrajším na trhu. V praxi sa často stretávame s tým, že kachle na obrázku vyzerajú lepšie, než je tomu v skutočnosti. U tejto značky je tomu presne naopak !!

Ak hľadáte krásne kachle, ktoré budú ozdobou Vašej domácnosti, môžeme značku Nordica len odporučiť.

  

Parametre
Výkon 7,3 kW
Účinnosť 86,8 %
Externý prívod vzduchu áno
Priemer napojenia externého vzduchu 100 mm
Priemer dymovodu 130 mm
Hmotnosť 165 kg
Výška 1122 mm
Šírka 524 mm
Hĺbka 509 mm
Maximálna dĺžka polien 25 cm
Palivo drevo, drevené brikety
Pripojenie dymovodu horné
Rozmery ohniska 318 x 470 x 400 mm
S rúrou nie
S varnou doskou nie
Spotreba paliva 2 kg/h
Typ kachlí krbové, kachľové
Vykurovaný priestor 209 m3