Doprava zadarmo

1 432 €

Na dotaz - Tovar expedujeme priamo zo skladov výrobcov, aktuálnu dostupnosť je tak potreba overiť.
ks

Malé celolitinové krbové kachle s výkonom 6,6 kW a trojitým ekologickým horením. Voliteľné napojenie dymovodu. viac

Výrobca: NordicaKód produktu: P00942Doprava a platba

Malé celolitinové krbové kachle s výkonom 6,6 kW a trojitým ekologickým horením. Vylepšená varianta Giulietta X je najmenší z rady sálavých liatinových kachlí Nordica. 

Možná inštalácia do malých priestorov. Kachle môžu byť prevádzkované ako doplnkové vykurovacie teleso, tak ako teleso pre trvalé kúrenie. Trojité ekologické horenie, perfektné remeselné spracovanie a dlhá životnosť daná predovšetkým dodatočne vloženými liatinovými dielmi to umožňuje.

Montáž a konštrukcia je v závode firmy Nordica. Liatinové diely vyrobené v najmodernejšie zlievarni v bývalom východnom Nemecku, zaručujú vysokú kvalitu. .

Primárny vzduch je inštalovaný v zadnej časti kachlí a reguluje sa klapkou. Tento vzduch sa používa pri rozkurováni. Sekundárny vzduch s jemnou reguláciou je nasávaný pod platňou do liatinového labyrintu (silné nahriatie vzduchu), tak aby vyšiel hore vnútri ohniska a umýval sklo od usadenín. Ďalej pôsobí na horenie plynov nad palivom.

Pred výstupom dymu do komína je inštalovaný špeciálny izolačný deflektor, slúžiace ako katalyzátor, ktorý znižuje oxidy uhlíka. Ďalšia účinkom je že plyny majú dlhšiu cestu a viac tepla zostane v kachliach. Zamedzuje prístupu plameňov do komína a znižuje teplotu plynov.

Dvojité spaľovanie s oplachom skla je rozšírené o tretí vzduch, vystupujúci automaticky v zadnej časti. Toto má pozitívny vplyv na čistotu horenia a znižujúce hodnoty oxidu uhlíka CO2.

Popelník pod roštom uľahčuje odstránenie popola.

Napojenie dymovodu je možné buď cez horný, alebo zadný vývod. Podľa potreby sa iba premiestni záslepka z hrdlom dymovodu.

Otočný liatinový rošt má dve funkcie. Otáčaním prepadáva popol do popolníka, keď sa ale nastaví tak, že sa otvory prekryjú, nemôže popol prepadávať. V nahromadené vrstve potom žeravé uhlíky vydržia dlhšie, kachle zostávajú dlhšie teplé a aj obnova ohňa môže byť jednoduchšia.

Teplo je odovzdávané sálaním do priestoru. 

Naše skúsenosti so značkou Nordica:  

Značka Norica vyniká predovšetkým svojím nádherným spracovaním. Keramické a liatinové obklady týchto kachlí patrí vôbec k najkrajším na trhu. V praxi sa často stretávame s tým, že kachle na obrázku vyzerajú lepšie, než je tomu v skutočnosti. U tejto značky je tomu presne naopak !!

Ak hľadáte krásne kachle, ktoré budú ozdobou Vašej domácnosti, môžeme značku Nordica len odporučiť.

  

Parametre
Výkon 6,6 kW
Účinnosť 81 %
Externý prívod vzduchu nie
Priemer dymovodu 120 mm
Hmotnosť 117 kg
Výška 706 mm
Šírka 487 mm
Hĺbka 430 mm
Palivo drevo, drevené brikety
Pripojenie dymovodu voliteľné
S rúrou nie
S varnou doskou nie
Spotreba paliva 1,9 kg/h
Terciálny prísun vzduchu áno
Typ kachlí liatinové