-12% Doprava zadarmo + Darček

Pôvodná cena 3 332 €. Ušetríte 12% (399,84 €) 2 932,16 €

Skladom u výrobcu - Tovar expedujeme priamo zo skladu výrobcu. Dobu dodania preto odporúčame radšej overiť.
ks

Kachle s výmenníkom od talianskeho výrobcu značky Nordica. Dochlazovacia slučka, moderný vzhľad s potlačeným čelným sklom, ohnisko vyložené akumulačným materiálom Yronker. viac

Výrobca: NordicaKód produktu: P00965Doprava a platba

Kachle s výmenníkom od talianskeho výrobcu značky Nordica. Dochlazovacia slučka, moderný vzhľad s potlačeným čelným sklom, ohnisko vyložené akumulačným materiálom Yronker. Kachlový obklad v módnych farbách bielej a čiernej sa dobre udržuje je elegantný a trvanlivý.

Ohnisko kachlí tvorí integrovaná krbová vložka Idro 80, do ktorej je možné prikladať polená až 50 cm dlhé. Základní korpus je zvarený z 3 mm ocele. 

Tesnosť výmenníka je vo výrobe kontrolovaná na 6 barov. To je až 3 x viac ako je prevádzkový tlak a prakticky úplne vylučuje neskoršie poškodenie.

Zabudovaná dochladzovacia slučka v spojení s termostatickým ventilom chráni výmenník pred prehriatím spôsobeným napr. pri výpadku el. prúdu. Vonkajšia povrchová farba výmenníka je žiaruodolná a pri inštalácii kotlového okruhu je jeho životnosť prakticky neobmedzená!

Aby bolo horenie rovnako kvalitné ako v bežných teplovzdušných vložkách, nezasahuje výmenník až k roštu, ale začína asi 18 cm nad ním. Krbová vložka sa tak správa ako teplovzdušná a nedochádza ku kondenzácii na stenách ohniska.

Mechanická a žiarová odolnosť ohniska je vyriešená celolitinovou konštrukciou. Bočné a zadné obloženie je z Hi - Tech materiálu "Yronker". Ten zvyšuje teplotu v ohnisku, čo má pozitívny vplyv na nízke emisie pri spaľovaní a čisté sklo. Hladký povrch a svetlé zafarbenie zamedzuje usadzovaniu sadzí a zväčšuje odraz tepla do priestoru. Pod roštom je ukrytý veľký vyberateľný popolník.

Regulácia je sústredená doprostred dvierok. Ľavý primárny vzduch uľahčuje roztápaní do studeného komína, pravý sekundárny (silne predhriaty) prúdi štrbinou pozdĺž skla a udržuje ho po dlhú dobu čisté. Pre zvýšenie kvality horenia je v zadnej časti ešte tretí vzduch - terciárny. Ten pomôže zužitkovať posledné zvyšky energie plynov, aby bola skutočná hodnota účinnosti až 83%.

V spodnej časti kachlí je vysúvací zásuvka na uskladnenie dřeva. Bočné steny zakrývajúce horúce časti sú z kachlí, ktoré tvoria obklad a akumulujú teplo.

Všetky výstupy z výmenníka sú skryté v hornej časti a nijako neovplyvňujú celkový dizajn. Výstup dymovodu z kachlí je v priemere 160 mm, čo umožnuje napojenie na väčšinu komínov.

 

Naše skúsenosti so značkou Nordica:  

Značka Norica vyniká predovšetkým svojím nádherným spracovaním. Keramické obklady týchto kachlí patrí vôbec k najkrajším na trhu. V praxi sa často stretávame s tým, že kachle na obrázku vyzerajú lepšie, než je tomu v skutočnosti. U tejto značky je tomu presne naopak !!

Ak hľadáte krásne kachle, ktoré budú ozdobou Vašej domácnosti, môžeme značku Nordica len odporučiť.

  

Parametre
Výkon 15,4 kW
Výkon do vody 11,1 kW
Účinnosť 82,7 %
Priemer napojenia externého vzduchu 120 mm
Priemer dymovodu 160 mm
Hmotnosť 218 kg
Výška 1076 mm
Šírka 878 mm
Hľbka 565 mm
Max. stat. Pretlak 3 bary
Maximálna dĺžka polien 50 cm
Minimálny ťah komína 17-20 Pa
Palivo drevo, drevené brikety, hnedé uhlie
Pripojenie dymovodu horné
S rúrou nie
S varnou doskou nie
Spotřeba 4,3 kg/h
Typ kachlí krbové, kachľové
Výkon do vzduchu 4,3 kW