Doprava zadarmo

3 050 €

Na dotaz - Tovar expedujeme priamo zo skladov výrobcov, aktuálnu dostupnosť je tak potreba overiť.
ks

Kachle popredného talianskeho výrobcu Nordica. Súčasťou kachlí je ventilátor s piatimi výkonovými stupňami. Ten vyfukuje ohriaty vzduch pri podlahe, čím je možné teplo dostať aj do ďalších miestností. viac

Výrobca: NordicaKód produktu: P00911Doprava a platba

V nových nízkoenergetických domoch je veľkým problémom kúriť drevom v krbe a pritom priestor nepretápať. Do takýchto priestorov je špeciálne vyvinutý krb od firmy Nordica s veľkým krbovým presklením, ale s malým výkonom umocneným akumulovať teplo do obkladu.

Teplo je u týchto kachlí vďaka keramickému obkladu odovzdávané pomaly a po vyhasnutí ešte niekoľko hodín kúri. 

Ventilátor s piatimi výkonovými stupňami vyfukuje ohriaty vzduch pri podlahe a tým je teplo rovnomerne rozložené a má tendenciu cirkulovať aj v ďalších miestnostiach.

Krbové kachle Flo sú osadené malou krbovou vložkou Insert 50 Verticale, ktorej konštrukcia bola upravená podľa posledných najnovších trendov trojstupňového spaľovania. Účinnosť vzrástla na neuveriteľných 85% a emisie CO klesli na minimálne hodnoty (0,09%). Vďaka týmto parametrom je vystupujúce dym z komína takmer neviditeľný.

Po celú dobu prevádzky je k dispozícii hrejivý pohľad na plápolajúci hru plameňov skrze neustále čisté sklo. Spaľovací priestor je z hi-tech materiálu IRONKER, čo sú keramické výmurovky s obrovskou mechanickou a tepelnou odolnosťou a svetlým hladkým povrchom, ktorý zlepšuje vyžarovanie tepla do priestoru. Ostatné časti sú z masívnej liatiny. 

Hmotnosť s kachľovým obkladom je 194 kg. Vzhľadom k váhe sa už nejedná o normálne kachle, ale o akumulačné, kedy je teplo odovzdávané pomaly a rovnomerne. Preto aj v prestávke kúrenia stále ohrieva obytný priestor.

Pre šetrných a ekologicky zmýšľajúcich ľudí je táto voľba ideálna.

Krb je dodávaný na palete a zmontovanie nezaberie viac ako dve hodiny.

 

Naše skúsenosti so značkou Nordica:  

Značka Nordica vyniká predovšetkým svojím nádherným spracovaním. Keramické obklady týchto kachlí patrí vôbec k najkrajším na trhu. V praxi sa často stretávame s tým, že kachle na obrázku vyzerajú lepšie, než je tomu v skutočnosti. U tejto značky je tomu presne naopak !!

Ak hľadáte krásne kachle, ktoré budú ozdobou Vašej domácnosti, môžeme značku Nordica len odporučiť.

 

Parametre
Výkon 8,3 kW
Účinnosť 85 %
Externý prívod vzduchu áno
Priemer dymovodu 150 mm
Hmotnosť 145 kg
Dĺžka polien 25 cm
Výška 1200 mm
Šírka 678 mm
Hĺbka 560 mm
Palivo drevo, drevené brikety
Pripojenie dymovodu horné
Rozmery ohniska 300 x 400 x 360 mm
S rúrou nie
S varnou doskou nie
Spotreba paliva 2,3 kg/h
Typ kachlí krbové, kachľové
Vykurovaný priestor 237 m3