- 5% Doprava zadarmo

P01184

1 295,80 € s DPH

1 364 €

68,20 € s DPH (5%)


ks

Sporák na pevné palivá s rúrou KVS MORAVIA typ 9180 Ofélia je určený na vykurovanie, varenie, pečenie a ohrievanie pokrmov. Ohnisko umožňuje použitie drevených polien s dĺžkou do 340 mm a priemerom do 160 mm. viac >>

Pridať medzi obľúbené produkty Poslať správu kamarátovi Tlačiť

Sporák KVS MORAVIA typ 9180 Ofélia je určený predovšetkým pre použitie odporúčaného palivá ako sú drevo a drevené brikety.

Tento typ prepája výhody krbových kachlí a sporáka, pretože okrem varenia, pečenia a vykurovania okúzľuje tým, že je možné vidieť aj horiaci oheň cez presklené dvierka ohniska. Sporák doplňuje rozmerovú radu "deväťdesiatok" (typ 9100 a typ 9112) a "osemdesiatok" (typ 9103).

Konštrukcia tohto typu je úplne odlišná od predchádzajúcich výrobkov, a vychádza z požiadaviek zákazníkov, ktorí nemajú dostatok miesta pre širšie varianty. Pritom hlavným rozdielom je to, že sporák Ofélia nemá vonkajšie farebné smaltované opláštenie, ale základný skelet je ošetrený nástrekom vypaľovacie farby. Ďalej došlo k spojeniu rámu varnej platne a samotnej platne v jeden celok. Napriek tomu je platňa členitá a má dva vyberateľné diely, ktoré sa dajú v prípade čistenia jednoducho sňať. Tieto časti platne sú malých rozmerov a ľahké, preto je manipulácia s nimi veľmi jednoduchá.

Konštrukčne sporák typ 9180 vychádza z modelu 9170 a vo väčšine parametrov zodpovedá tomuto typu. V čom sa odlišuje, to je predovšetkým obklad bočných stien keramikou a s tým spojené zväčšenie rozmerov varnej platne, vrátane nárastu jeho celkovej hmotnosti.

Čelná strana je osadená liatinovými dvierkami s drevenými madlami, ktoré sú tiež novinkou a je možné ich pri prevádzke uchopiť rukou bez použitia chňapky. Priestor pod sporákom je voľne otvorený a vhodný na uloženie paliva.

Ohnisko je tvorené ako tradične silnými šamotovými tehlami a pevným liatinovým roštom. Tieto materiály máme už roky overené, sú odolné vysokým teplotám, vyznačujú sa pevnosťou, stálosťou tvaru a schopnosťou dlhšie temperovať. Do ohniska je možné vkladať polená až s priemerom 160 mm a dĺžkou 340 mm. Rúra sporáka je smaltovaná a vo vnútri je zabudovaný drôtený program, ktorého súčasťou je kovová mriežka a hlboký pekáč. Teplomer na dvierkach rúry slúži na indikáciu teploty v rúre. Nad dvierkami rúry je umiestnená páka na ovládanie funkcie varenie a pečenie.

K tomuto sporáku nie je možné použiť ochladzovací panel typ 9118 pre jeho zabudovanie do kuchynskej linky.

Sporák typ 9170/9180 získal certifikát, ktorým spĺňa požiadavky na EKODIZAJN lokálnych ohrievačov na tuhé palivá (2015/1185).

Výkon
6,5 kW
Účinnosť
81,51%
Hmotnosť
137 kg
Hľbka
600 mm
Hĺbka ohniska
345 mm
Minimálny ťah komína
11 Pa
Rozmer rúry
302 x 433 x 250mm (š x h x v)
Vonkajší priemer dymovodu
120 mm

Kontaktujte nás!