- 8% Doprava zadarmo

4503-2

1 591,60 € s DPH

1 730 €

138,40 € s DPH (8%)

Spresnite výber produktu

ĺavé prevedenie, Pravé prevedenie


ks

Sporák KVS MORAVIA typ 9112 Klaudie s teplovodným výmenníkom prepája výhody spotrebiča určeného na varenie, pečenie pokrmov, a kotla na ústredné vykurovanie. viac >>

Pridať medzi obľúbené produkty Poslať správu kamarátovi Tlačiť

Sporák na pevné palivá KVS MORAVIA typ 9112 Klaudie s teplovodným výmenníkom prepája výhody spotrebiča určeného na varenie, pečenie pokrmov, a kotla na ústredné vykurovanie. Rozmerné ohnisko umožňuje použitie drevených polien o dĺžke do 450 mm a s priemerom do 190 mm. Jedna z mnohých ďalších výhod je variabilita napojenia na komín.

Sporák má už v štandardnom prevedení 3 vývody dymových splodín pre napojenie na komín zozadu, zboku alebo zhora (pozn. pri použití sklokeramické platne - možnosť napojenia len z bočnej a alebo zadnej steny). Všetky tieto vývody sú umiestnené pri sebe - viď foto.

Sporák sa vyrába v pravom alebo ľavom prevedení, ktoré sa rozlišuje predovšetkým podľa umiestnenia vývodov do komína (pri čelnom pohľade). Pravé prevedenie - všetky 3 vývody dymových splodín sú v pravom rohu, a tiež rúra sa nachádza v pravej časti sporáku. Ľavé prevedenie - všetky 3 vývody dymových splodín sú v ľavom rohu, a tiež rúra sa nachádza v ľavej časti sporáku.

 Charakteristické vlastnosti:

  • veľký výkon
  • moderný dizajn v rustikálnom štýle
  • rozmerné ohnisko pre palivové drevo dĺžky do 450 mm
  • presklené dvierka ohniska pre vizuálnu kontrolu spotreby paliva
  • rúra
  • presklené dvierka rúry vybavená teplomerom
  • možnosť napojenia na komín zo zadnej alebo bočnej steny, prípadne z platne
  • pohodlná regulácia toku spalín a výkonu
  • veľká zásuvka na palivo
  • ľavé alebo pravé prevedenie


Sporák KVS MORAVIA typ 9112 Klaudie je určený predovšetkým pre použitie odporúčaného paliva, ako sú drevo a drevené brikety.

Sporák tiež okúzľuje tým, že je možné vidieť aj horiaci oheň cez presklené dvierka ohniska ako u krbových kachlí. Materiály použité pri výrobe tohto typu sú podobné v porovnaní s ostatnými typmi spotrebičov KVS MORAVIA.

Je konštruovaný tak, aby pri zachovaní funkcie varenia a pečenia bol využitý jeho potenciál tiež na vykurovanie ďalších miestností. Spotrebič s teplovodným výmenníkom má vyššiu obslužnosť ako spotrebiče bez výmenníka a preto pri prevádzke vyžaduje väčšiu frekvenciu prikladania paliva a roštování. Nie je možné nastaviť stáložiarnu prevádzku. Spotrebič je vhodný pre vykurovanie menších bytových jednotiek a chát.

Sporák má rozmernejšie ohnisko na úkor rúry na pečenie, ktorá je menších rozmerov v porovnaní s typom 9100 a 9103. Napriek tomu je rúra dobre funkčná a vybavená mriežkou a plechom na pečenie. Vzhľadom na to, že má tento typ rozmerné vstupné dvierka do ohniska, môžu sa do neho vkladať polená až o priemere 190 mm a s dĺžkou 450 mm. Z tohto pohľadu bude tento typ vhodnejší, ak preferujete vykurovanie pred pečením a varením.

Teplovodný výmenník v tvare "L" je umiestnený na zadnej a bočnej strane ohniska (náhradou za šamotové tehly). Vývody pre pripojenie do vykurovacieho systému ústredného vykurovania sú na zadnej stene spotrebiča. Z dôvodu obmedzeného priestoru, v konštrukcii sporáka, je teplovodný výmenník menších rozmerov a teda s menším obsahom vody. Preto odporúčame sporák zapájať do okruhu s núteným obehom vody (s čerpadlom).

Sporák je vybavený sekundárnym prívodom vzduchu, ktorý napomáha lepšiemu spaľovaniu.

Pre zabudovanie sporáku do kuchynskej linky je možné použiť ochladzovací panely. Ak sú súčasťou linky aj horné skrinky nad sporákom, je nutné ich izolovať od tepla a pary, napr. odsávačom pár alebo iným spôsobom. Inak by mohlo dôjsť k poškodeniu linky.

Výkon do vody
3,5-8 kW
Účinnosť
75 %
Hmotnosť
175 kg
Výška
850 mm
Šírka
924 mm
Hľbka
600 mm
Maximálny prevádzkový pretlak vody
2 bar
Menovitý tepelný výkon
9 kW
Minimálny ťah komína
12 Pa
Objem výmeníka
9 l
Plocha varnej platne
0,37 m2
Priemerná teplota spalín
190°C
Pripojenie na systém
1"
Rozmer rúry (v / š / h)
294 x 400 x 482 mm
Spotreba paliva
3-4 kg/h
Vonkajší priemer dymovodu
120 mm
Výkon do priestoru
5,5 kW

Kontaktujte nás!