- 5% Doprava zadarmo

4480-2

1 326,27 € s DPH

1 396,07 €

69,80 € s DPH (5%)

Spresnite výber produktu

ĺavé prevedenie, Pravé prevedenie


ks

Sporák na pevné palivá KVS MORAVIA typ 9100-V s teplovodným výmenníkom prepája výhody spotrebiča určen... viac >>

Pridať medzi obľúbené produkty Poslať správu kamarátovi Tlačiť

 
Sporák na pevné palivá KVS MORAVIA typ 9100 s teplovodným výmenníkom prepája výhody spotrebiča určeného na varenie, pečenie pokrmov, a kotla na ústredné vykurovanie.

Rozmerné ohnisko možno ľahko prestaviť na letnú alebo zimnú prevádzku (vyberateľný horný rošt). Jedna z mnohých ďalších výhod je variabilita napojenia na komín.

Sporák má už v štandardnom prevedení 3 vývody dymových splodín pre napojenie na komín zozadu, zboku alebo zhora (pozn .: pri použití sklokeramické platne - možnosť napojenia len z bočnej a alebo zadnej steny). Všetky tieto vývody sú umiestnené pri sebe - viď foto.

Sporák sa vyrába v pravom alebo ľavom prevedení, ktoré sa rozlišuje predovšetkým podľa umiestnenia vývodov do komína (pri čelnom pohľade). Pravé prevedenie - všetky 3 vývody dymových splodín sú v pravom rohu, a tiež rúra sa nachádza v pravej časti sporáku. Ľavé prevedenie - všetky 3 vývody dymových splodín sú v ľavom rohu, a tiež rúra sa nachádza v ľavej časti sporáku.
 

Sporák vo farebnom prevedení bordó s chrómovanými úchytmi je dodávaný s varnou platňou v prevedení oceľová brúsená a s nerezovým brúseným rámom platne

Za príplatok 23 Eur je možné varnú dosku vymeniť za variantu s liatinovou varnou doskou + oceľovou striekanou. Platňa sa v tomto prípade skladá z dvoch častí. Menšia časť platne nad ohniskom je z liatiny, väčšia časť platne nad rúrou je z ocele opatrené žiaruvzdornou farbou. Obe časti potom pôsobí jednotným dojmom.

 
Charakteristické vlastnosti:

 • veľký výkon
 • rozmerné ohnisko, ľahko prestaviteľné na letnú a zimnú prevádzku
 • výmenník zabudovaný v ohnisku zaručuje jeho dobrú funkčnosť
 • veľká rúra
 • presklené dvierka rúry vybavená teplomerom
 • možnosť napojenia na komín sa zadnej alebo bočnej steny, prípadne z platne
 • moderný dizajn, ktorý umožňuje umiestnenie sporáka napríklad v kuchynskej linke
 • pohodlná regulácia toku spalín a výkonu
 • veľká zásuvka na palivo
 • ľavé alebo pravé prevedenie

Sporák KVS MORAVIA typ 9100 s výmenníkom je určený predovšetkým pre spaľovanie odporúčaného paliva, ako sú drevo a hnedé uhlie, pritom u tohto spotrebiča možno použiť aj drevené a hnedouhoľné brikety.

Tento sporák s teplovodným ohrievačom (výmenníkom) prepája výhody spotrebiče určeného na varenie, pečenie pokrmov, a kotla na ústredné vykurovanie. Materiály použité pri výrobe tohto typu sú podobné v porovnaní s ostatnými typmi spotrebičov KVS MORAVIA.

Je konštruovaný tak, aby pri zachovaní funkcie varenia a pečenia bol použitý jeho potenciál tiež na vykurovanie ďalších miestností. Spotrebič s teplovodným výmenníkom má vyššiu obslužnosť ako spotrebiče bez ohrievača a preto pri prevádzke vyžaduje väcšiu frekvenciu prikladanie paliva a roštování. Nie je možné nastaviť stáložiarnu prevádzku. Spotrebič je vhodný pre vykurovanie menších bytových jednotiek a chát.

Ohnisko sporáku je tvorené tradične šamotovými tehlami a je rozdelené na dve časti pomocou liatinových roštov. Toto usporiadanie ponúka dve možnosti prevádzky:

 • letná prevádzka - kúrenie na hornom rošte (vhodné pre varenie a pečenie).
 • zimná prevádzka - kúrenie na spodnom otočnom rošte (vhodné pre vykurovanie, varenie a pečenie)

Teplovodný výmenník je umiestnený v spodnej časti ohniska, v priestore medzi dvoma rošty. Vývody pre pripojenie do vykurovacieho systému ústredného vykurovania sú na zadnej stene spotrebiča. Z dôvodu obmedzeného priestoru, v konštrukcii sporáka, je teplovodný výmenník menších rozmerov a teda s menším obsahom vody. Preto odporúčame sporák zapájať do okruhu s núteným obehom vody (s čerpadlom).

Rúra sporáka je väčších rozmerov a v jej výbave nechýba mriežka a plech na pečenie. Má vynikajúce schopnosti, čo je dané samotnou konštrukciou sporáka, pretože plameň obteká okolo celého obvodu rúry. Z tohto pohľadu bude tento typ vhodnejší, ak preferujete pečenie a varenie pred vykurovaním.

Pre zabudovanie sporáku do kuchynskej linky je možné použiť ochladzovací panely. Ak sú súčasťou linky aj horné skrinky nad sporákom, je nutné ich izolovať od tepla a pary, napr. Odsávačom pár alebo iným spôsobom. Inak by mohlo dôjsť k poškodeniu linky.
Výkon do vody
3,5-8 kW
Účinnosť
75,5%
Hmotnosť
158 kg
Hĺbka
600 mm
Menovitý výkon
7 kW
Minimálny ťah komína
12 Pa
Objem výmeníka
10 l
Plocha varnej platne
0,34 m2
Pracovný tlak
2 bar
Priemerná spotreba dreva
3-4 kg/h
Pripojenie na system
1"
Rozmer rúry
400 x 482 x 294 mm (š x h x v)
Šírka
924 mm
Vonkajší priemer dymovodu
120 mm
Výkon do priestoru
5,5 kW
Výška
850 mm

Kontaktujte nás!