Doprava zadarmo

4470-1

750 € s DPH

Spresnite výber produktu

ĺavé prevedenie, Pravé prevedenie


ks

Sporák na pevné palivá s rúrou typ 9100 je určený na vykurovanie, varenie, pečenie a ohrievanie pokrmov. Tento spor... viac >>

Pridať medzi obľúbené produkty Poslať správu kamarátovi Tlačiť

Sporák na pevné palivá s rúrou typ 9100 je určený na vykurovanie, varenie, pečenie a ohrievanie pokrmov. Tento sporák sa vyrába aj v prevedení s teplovodným ohrievačom vody (typ 9100-V). Rozmerné ohnisko možno ľahko prestaviť na letnú alebo zimnú prevádzku (vyberateľný horný rošt). Jedna z mnohých ďalších výhod je variabilita napojenia na komín.

Sporák má už v štandardnom prevedení 3 vývody dymových splodín pre napojenie na komín zozadu, zboku alebo zhora (pozn .: pri použití sklokeramické platne - možnosť napojenia len z bočnej a alebo zadnej steny). Všetky tieto vývody sú umiestnené pri sebe - viď foto.

Sporák sa vyrába v pravom alebo ľavom prevedení, ktoré sa rozlišuje predovšetkým podľa umiestnenia vývodov do komína (pri čelnom pohľade). Pravé prevedenie - všetky 3 vývody dymových splodín sú v pravom rohu, a tiež rúra sa nachádza v pravej časti sporáku. Ľavé prevedenie - všetky 3 vývody dymových splodín sú v ľavom rohu, a tiež rúra sa nachádza v ľavej časti sporáku.
 

Sporák vo farebnom prevedení biela s plastovými úchytmi je dodávaný s varnou platňou v prevedení s liatinovou varnou doskou + oceľovou striekanou. Platňa sa v tomto prípade skladá z dvoch častí. Menšia časť platne nad ohniskom je z liatiny, väčšia časť platne nad rúrou je z ocele opatrené žiaruvzdornou farbou. Obe časti potom pôsobí jednotným dojmom.

 


Charakteristické vlastnosti:
  • veľký výkon
  • rozmerné ohnisko, ľahko prestaviteľné na letnú a zimnú prevádzku
  • veľká rúra
  • presklené dvierka rúry vybavené teplomerom
  • možnosť napojenia na komín sa zadnej alebo bočnej steny, prípadne z platne
  • moderný dizajn, ktorý umožňuje umiestnenie sporáka napríklad v kuchynskej linke
  • pohodlná regulácia toku spalín a výkonu
  • veľká zásuvka na palivo
  • ľavé alebo pravé prevedenie

Sporák KVS MORAVIA typ 9100 je určený predovšetkým pre použitie odporúčaného paliva, ako sú drevo a hnedé uhlie, pritom u tohto spotrebiča možno použiť taky drevené a hnedouhoľné brikety.

Tento sporák je dobre využiteľný na varenie, pečenie a vykurovanie miestnosti, v ktorej je umiestnený. Je natoľko výkonný, že môže vyhriať aj ďalšie priľahlé priestory. Toto je dané vlastnosťami použitých materiálov a robustnou konštrukciou, o čom svedčí aj celková váha 155 kg.
Materiály použité pri výrobe tohto typu sú podobné v porovnaní s ostatnými typmi spotrebičov KVS MORAVIA.

Rúra sporáka je väčších rozmerov a v jej výbave nechýba mriežka a plech na pečenie. Má vynikajúce schopnosti, čo je dané samotnou konštrukciou sporáka, pretože plameň obteká okolo celého obvodu rúry. Z tohto pohľadu bude tento typ vhodnejši, ak preferujete pečenie a varenie pred vykurovaním.

Ohniska sporáka sa v tejto kategórii prístrojov radí medzi najväčšie, je tvorené tradične šamotovými tehlami a je rozdelené na dve časti pomocou liatinových roštov. Toto usporiadanie ponúka dve možnosti prevádzky:

 letná prevádzka - kúrenie na hornom rošte (vhodné pre varenie a pečenie).
 zimná prevádzka - kúrenie na spodnom otočnom rošte (vhodné pre vykurovanie, varenie a pečenie)

Pre zabudovanie sporáku do kuchynskej linky je možné použiť ochladzovací panely. Ak sú súčasťou linky aj horné skrinky nad sporákom, je nutné ich izolovať od tepla a pary, napr. Odsávačom pár alebo iným spôsobom. Inak by mohlo dôjsť k poškodeniu linky.
Výkon
6 kW
Účinnosť
78,5 %
Hmotnosť
155 kg
Hĺbka
600 mm
Minimálny ťah komína
12 Pa
Plocha varnej platne
0,37 m2
Priemerná teplota spalín
210°C
Rozmer rúry
400 x 482 x294 mm (š x h x v)
Šírka
924 mm
Spotreba dreva
2-3 kg/h
Vonkajší priemer dymovodu
120 mm
Výška
850 mm

Kontaktujte nás!