-10% Doprava zadarmo

Pôvodná cena 470 €. Ušetríte 10% (47 €) 423 €

Skladom
ks

Plniaca jednotka LTC200 je určená k automatickému a hospodárnemu plneniu akumulačné nádoby a zabezpečenie ochrany kotlov s výkonom do 100 kW pred nízkoteplotnej koróziou. Týmto je maximálne zvýšená účinnosť kotla, jeho životnosť a redukované dechtovanie. Plniace jednotka bola vyrobená v súlade s Európskou smernicou 2009/125 / EC pre nízkoenergetické výrobky a znižuje spotrebu energie až o 70%. viac

Výrobca: AquadorKód produktu: P01108Doprava a platba

Kompaktná plniaca jednotka rady LTC200 je koncipovaná k ochrane kotlov pred nízkou teplotou v spiatočke. Konštantné udržiavanie vyššie teploty spiatočky znamená vyššiu účinnosť kotla, minimalizáciu dechtovania a maximálne predĺženie životnosti kotla. LTC200 je určená do aplikácií, kde je kotol s výkonom do 100 kW použitý na plnenie akumulačných nádob.


Funkcia

Jednotka sa skladá z čerpadla a termostatického ventilu. Montáž a obsluha je jednoduchá. Nové integrované čerpadlo znižuje spotrebu elektrickej energie až o 70% v porovnaní s bežným čerpadlom.
Pre ďalšie zvýšenie energetickej úspory je rýchlosť behu čerpadla plne nastaviteľná, rýchlosť behu čerpadla sa prispôsobí danému systému a optimalizuje plnenie akumulačné nádrže. Jednotka je chránená izolačným obalom a vybavená prehľadnými teplomery. Ventil reguluje oba vstupy, čo zjednodušuje inštaláciu a nevyžaduje aplikáciu vyvažovacieho ventilu na spiatočke.
LTC200 má auto cirkulačnú funkciu, ktorá ju robí operatívne aj v prípade výpadku prúdu. Táto funkcia je z výroby zablokovaná, môže však byť v prípade potreby jednoducho aktivovaná.

Jednotka LTC200 zahŕňa vstavanú funkciu odvzdušňovania. Striedaním nízkej a vysokej rýchlosti čerpadla po dobu 10 minút sa z plniacej jednotky vytlačí všetok zvyškový vzduch, ktorý možno vypustiť zo systému. Po dokončení tohto postupu sa čerpadlo automaticky prepne na predvolenú rýchlosť. Plniaca jednotka obsahuje termostat, ktorý začína otvárať vstup A keď teplota výstupnej vody z portu AB dosiahne dolná hranica regulačného pásma. Vstup B je plne uzavretý, keď teplota vo vstupe A presiahne otvárací teplotu o 5 °C.

Montáž

Čerpadlo je vybavené káblom dĺžky 0.1 m s konektorom, protikus je priložený.

Médium

V médiu môže byť obsiahnutý glykol v koncentrácii max 50%. V prípade prímesi glykolu je potrebné vziať do úvahy ako zmenu viskozity, tak tepelnej vodivosti. Tento fakt by mal byť braný do úvahy pri dimenzovaní členovi.

Servis a údržba

Jednotka je dodávaná vrátane vypínacích guľových kohútov, ktoré zjednodušia prípadné vymontovanie za účelom servisu a pod. Jednotka nevyžaduje za normálnych podmienok žiadnu údržbu. V prípade potreby možno termostatickou patrónu jednoducho vymeniť.

Parametre
Napájanie 230 +/- 10 % V AC/ 50 Hz
Spotreba energie 3-45 W
Otváracia teplota 55 °C
Energetická trieda A
Tlaková trieda PN 6
Teplota média max. 110 °C min. 0 °C
Materiál tela tvárna liatina EN-JS 1050