- 8% Doprava zadarmo

4831

1 357 € s DPH

1 475 €

118 € s DPH (8%)


ks

Krbove vložky značky Aquador patrí v našom e-shope k najspoľahlivejším teplovodným krbovým vložkám. Túto značku predávame už od roku 2007 a po celú dobu predaja sme nezaznamenali jedinú vážnejšiu reklamáciu.

viac >>

Pridať medzi obľúbené produkty Poslať správu kamarátovi Tlačiť

Krbove vložky značky Aquador patrí v našom e-shope k najspoľahlivejším teplovodným krbovým vložkám. Túto značku predávame už od roku 2007 a po celú dobu predaja sme nezaznamenali jedinú vážnejšiu reklamáciu.

 

Rad krbových vložiek Aquador Blok má vo výbave všetky moderné prvky, ktoré sú v súčasnosti požadované. Jedná sa predovšetkým o možnosť napojenia na externý prívod vzduchu, jednoduché ovládanie jedným ovládacím prvkom, ochladzovací slučku, integrovaný podstavec, možnosť doplnenia o krycí rámik, ktorý zakryje prechod medzi krbovou vložkou a obstavbou...

 

Krbové vložky Aquador Blok sa vyrábajú v dvoch dizajnových prevedeniach:

  1. S kovovým rámom dverí - sklo v dvierkach je zasunuté za rámom dverí (ten je tak okom viditeľný)
  2. S potlačeným sklom - sklo je pripevnené k rámu dverí zvonku a je na koncoch tónované (jedná sa o modernejšie prevedenie, kedy nie je pohľadovo vidieť rám dvierok).
 

Prepracovaný prívod vzduchu v kombinácii s dokonale tesnými dvierkami zaisťujú čisté efektívne spaľovanie a čisté sklo počas prevádzky.

 

Výhody:

  • dochladzovacia slučka
  • možnosť zvoliť si vzhľad (v ponuke je voľba s kovovým rámom, alebo s potlačeným sklom)
  • praktická nerezová kľučka (je navrhnutá tak, aby bola aj za plnej prevádzky čo najstudenšia)
  • vstupy a výstupy do výmenníka sú konštruované tak, aby umožnili napojenie z obidvoch strán
  • regulovateľná výška krbovej vložky umožňuje zabudovanie do ľubovoľného krbu, nie je nutné nakupovať stojan
  • všetok vzduch pre horenie ide cez prírubu externého prívodu vzduchu pod krbovou vložkou
 

Pod masívnym liatinovým roštom sa skrýva popolníkový box. Steny spaľovacej komory krbu sú odtienené šamotovými doskami, ktoré zaistí vyššiu spaľovaciu teplotu a krb tak horia oveľa čistejšie. K vložke je možné dokúpiť krycí rám pre ľahšie zabudovanie produktu do obstavby.

Výkon
10 kW
Výkon do vody
7 kW
Účinnosť
84,2 %
Externý prívod vzduchu
áno
Priemer dymovodu
200 mm
Hmotnosť
177 kg
Presklenie
čelné rovné
Bezroštové spaľovanie
nie
Integrovaná klapka
nie
Maximálna dĺžka polien
50 cm
Otváranie nahor
nie
Palivo
drevo
Pánty dvierok
vľavo
Popolník
áno
Výkon do vzduchu
3 kW
Výrobca
Aquador
Výška
1108 mm
Na čo je dobrý krycí rámik ?

Na čo je dobrý krycí rámik ?

07. 04. 2017

V prípade obstavby krbovej vložky je potreba ponechať medzi rámom vložky a obstavbou tzv. dilatačnú medzeru. Je tomu tak z dôvodu rozpínania krbovej vložky po jej zahriatí. Ak by sa táto medzera neurobila a obstavba tak bola dostavaná natesno z krbovou vložkou, došlo by takmer určite k poškodeniu obstavby.

Krbová vložka - ako vybrať tu najlepšiu?

Krbová vložka - ako vybrať tu najlepšiu?

07. 04. 2017
Výber vhodnej krbovej vložky je jedným z najdôležitejších rozhodnutí pri stavbe krbu. Na trhu sa nachádza veľa výrobcov, a všetci sa Vás snaží presvedčiť, že práve ten ich výrobok je pre Vás tou najlepšou voľbou. 

Aby sme Vám trochu pomohli zorientovať sa v ponuke, a Vy ste si tak mohli vybrať pre Vás tú najlepšiu krbovú vložku, pripravili sme pre Vás tento článok, ktorý by Vám mohol s výberom pomôcť. 
Revízny otvor - na čo slúži ?

Revízny otvor - na čo slúži ?

23. 03. 2017

Platná norma, ktorá sa zaoberá stavbou krbov uvádza:

"Do priestoru teplovzdušnej komory určené pre odovzdávanie tepla musí byť zabezpečený prístup pre kontrolu a čistenie povrchu dymovodu a krbové vložky a na čistenie vnútorného priestoru. Veľkosť vstupného otvoru by mala byť najmenej 230 x 230 mm, odporúča sa veľkosť 460 x 230 mm.".....viac >>

Ako napojit dymovod do komína ?

Ako napojit dymovod do komína ?

22. 03. 2017

U moderných viacvrstvových komínov (napr. Schiedel), kde je vnútorný prieduch komína tvorený keramickými vložkami a z rovnakého materiálu je aj hrdlo sopúchu, do ktorého sa napája dymovod, nastáva problém spojený s rozdielnou tepelnou rozťažnosťou oceľového dymovodu a keramického hrdla sopúchu.....viac >>

Ktore dymovody pre krb zvoliť ?

Ktore dymovody pre krb zvoliť ?

22. 03. 2017

Pre pripojenie krbovej vložky na komín sa v zásade používajú dva typy dymovodov. Ide o dymovody z klasickej ocele, niekedy bývajú označované ako čierne dymovody a ďalej potom dymovody vyrobené z nerezovej ocele.....viac >>

Ktoré vložky odporúčame a prečo?

Ktoré vložky odporúčame a prečo?

22. 03. 2017

Na našom trhu sa vyskytuje veľká kopa našich i zahraničných výrobcov a orientácia tak pre človeka do problematiky nezasväteného nemusí byť jednoduchá. 

Za dlhú dobu, po ktorú sa zaoberáme predajom a stavbou krbov, môžeme našim zákazníkom z nášho širokého sortimentu odporučiť krbovej vložky od výrobcov, s ktorými máme dlhodobo dobré skúsenosti, pozitívnu odozvu od našich zákazníkov a ktoré používame aj pri našich praktických realizáciách krbových obstavieb.....viac >>

Prečo externý prívod vzduchu?

Prečo externý prívod vzduchu?

19. 03. 2017

U moderných a rekonštruovaných domov s kvalitnými plastovými či drevenými oknami a dverami nastáva jeden zásadný problém. Priestor bytu je prostredníctvom okien a dverí natoľko dobre utesnený, že procesu horenia paliva v krbovej vložke či kachliach sa nedostáva dostatočné množstvo vzduchu, ktorý je pre spaľovanie potrebné.....viac >>

Kontaktujte nás!