Oceľové (2 mm) - Redukcia 200/160 mm (v smere dymu)

Cena s DPH / platí do: 23.2.2017
 15,37 EUR
( 463 Sk)


 

Popis:

Dymovody sú vyrobené z plechu z kotlovej ocele s hrúbkou 2 mm, ktorá veľmi dobre odoláva zvýšeným teplotám. Ide o rovnaký materiál, ktorý je používaný pri výrobe moderných krbových vložiek. Kombinácia takéhoto materiálu a jeho hrúbky zaručuje dymovodom mimoriadnu odolnosť proti oxidácii spalinami a veľmi dlhú životnosť.

Tieto dymovody sú zvlášť vhodné pre odvod spalín z teplovzdušných krbových vložiek a kachlí, kotlov na tuhé palivá atď. Možno ich však použiť aj pre oddymenie vložiek, kachlí a kotlov s teplovodným výmenníkom.

Spojenie jednotlivých dielov dymovodov je realizované prostredníctvom zúženia jednej strany v dĺžke 50 mm. Túto zúženú stranu je možné zasunúť do ďalšieho dielu. Vzhľadom k relatívne malým toleranciám je spoj dostatočne tesný. Pre dosiahnutie ešte lepšej celkovej tesnosti spalinových ciest však odporúčame spoje pri zostavovaní dymovodu pretesniť pomocou kachliarskeho tmelu.

Farba, ktorú sú dymovody striekané je žiaruvzdorná a svoje mechanické vlastnosti ako je pevnosť a priľnavosť nástrek získa až po vypálení farby počas prvého zakúrenia. Pred vypálením je nástrek veľmi náchylný k poškriabaniu. Venujte preto pri zostavovaní dymovodu a manipulácii s jednotlivými časťami zvýšenú pozornosť, aby nedošlo k poškodeniu povrchovej úpravy kontaktom dielov medzi sebou alebo s pracovným stolom a pod. Samotný proces vypálení farby pri prvom zakúrení býva spojený s intenzívnym zápachom, často aj tvorbou dymu, ktorý je potrebný vyvetrať.

Všetky časti dymovodov o priemere 120-150 mm, ktoré sa najčastejšie používajú pre kachle, kde je celý dymovod viditeľný, sú samostatne balené v kartónových krabiciach, aby bolo minimalizované prípadné poškodenie ich povrchovej úpravy.

Dymovody s priemerom 160-250 mm, ktoré sa najčastejšie používajú pre oddymenie krbových vložiek a sú ukryté vo vnútri krbové obstavby, sú balené v plastovej fólii.
↑ hore
 

Technické parametre:

Materiáloceľ
Hrúbka steny2 mm
Barvačierna
Odolnosť1000 °C
↑ hore
 

Súvisiace články:

Ako napojiť dymovod do komína
22. října 2009   Autor: © 2009 www.stavba-krbu-svojpomocne.sk
U moderných komínov s keramickým hrdlom sopúchu nastáva problém spojený s rozdielnou tepelnou rozťažnosťou oceľového dymovodu a hrdla sopúchu. více...
↑ hore
 

Napísať dotaz:

Vaša e-mailová adresa:
Vaša otázka:
↑ hore